Huawei Mate 20 Pro İçin Android 10’lu EMUI Aktüellemesi Yayınlandı

Huawei Mate 20 Pro İçin Android 10'lu EMUI Aktüellemesi Yayınlandı

Google tarafından banlanan Huawei’nin son amiral gemisi telefonu Huawei Mate 30 ivedisi, hâlâ Google servislerini kullanamıyor ancak geçen sene piyasaya sürülen ve geçen senenin en ses getiren telefonlarından birisi olan Mate 20 Pro, aktüellenmeye devam ediyor. Mate 20 Pro, Android 10 tabanlı son EMUI aktüellemesini almaya Hollanda’da başladı.

Yeni gelen EMUI aktüelleme koliyi, 4,42 GB ebadında ve bu surattan firma, aktüellemeyi doğru bir biçimde çalışan Wi-Fi iletişimi üzerinden indirmeyi öneriyor. Aktüelleme “10.0.0.136” yapı numarasını taşıyor. Android 10 aktüellemesinin yanında güvenlik yaması da rakımlıyor.

Aktüelleme, tasarım anlamında yeniliklerle geliyor:

huawei mate 20 pro güncelleme

Aktüellemeyi makinelerine yükleyen bazı kullanıcılar, EMUI’ın en son versiyonunun ekran görüntülerini sosyal medya aracılığıyla paylaştı. Huawei Mate 20 Pro’nun yeni aktüellemeyle beraber tasarımsal olarak ehemmiyetli revizyona gittiğini söylememiz gerekiyor. Aygıtınızda henüz aktüelleme bildirimi yoksa telaş yapmanıza gerek yok zira Huawei, aktüellemeyi kademeli olarak dağıtıyor. Yeni de aygıtının Ayarlar kısmından aktüellemeleri hakimiyet edebilirsiniz.

Anımsamak gerekirse Huawei Mate 20 Pro, 157,8 x 72,3 x 8,6 mm miktarlarına ve 189 gram ağırlığa sahip. Aynı zamanda makinenin her iki tarafı da sırça ile kaplı. Bu sayede oldukça şık görünen telefonun ön kısmında, QHD+ 6,39 inç AMOLED ekran yer alıyor. Bu ekranın çözünürlüğü 3120×1440 piksel.

Ekranın altında bir parmak izi okuyucu sensör olduğunu da andırdıralım. Ön taraftaki kamera ise 24 MP çözünürlüğe sahip ve bu kamera bir çentiğin içine konumlandırılmış. Lekenin 980 harekâtçısından efor alan aygıt, 40 W’a kadar süratli şarjı destekleyen 4.200 mAh pil ile çalışıyor. Telefon; 40 MP, 20 MP ve 8 MP olmak üzere üç arka kamera ile gelmişti.