Huawei, Kullanıcı Arayüzünde Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

Huawei, Kullanıcı Arayüzünde Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

Çin ismine ajanlık yaptığı mazeretiyle Amerika Birleşik Devletleri tarafından bir hayli ticari yaptırıma maruz kalan Huawei, kullanıcılarına devamlı bir hizmet verebilmek ve Google’a olan bağımlılığını eksiltmek için kendi mobil ekosistemini geliştirmişti. Artık Android esaslı modellerinde Huawei Mobile Services’ı HMS kullanan Çinli teknoloji devi, çok tartışılacak bir adım atmaya hazırlanıyor.

MySmartPrice tarafından keşfedilen bir HMS aktüellemesinde, gelecek modellerin kullanıcı arayüzünde reklam gösterileceğine işaret ediliyor. Kullanıcı arabirimindeki reklamlar, özellikle 2019’da sıkça karşımıza çıkmıştı. Bildiğiniz üzere, Çinli uslu telefon üreticileri Xiaomi ve Realme, şu anda kullanıcı arayüzünde reklam gösteriyor.

Huawei, yeni reklam hücumuyla kullanıcıların tepkisine sürükleyebilir

huawei güncelleme

Bu iki şirketin ayak izlerini takip eden Huawei, beta sürecini başlattığı HMS’nin bir parçası olan ‘Huawei Ads’ servisini devreye sokmaya hazırlanıyor. Bu da, Android esaslı EMUI arayüzüne sahip Huawei ve Honor marka uslu telefonların yakında kullanıcı arabiriminde reklam göstereceği anlamına geliyor.

Şahsileştirilmiş reklamlar için bir araya gelen bilgiler, Huawei tarafından Hong Kong ve Singapur’daki bilgi merkezlerinde bir sene süresince saklanacak. Ayrıca Mısır, Meksika, Hindistan, Güney Kore ve Pakistan gibi bölgelerdeki mahallî servis merkezleri ile de paylaşılacak. ‘Huawei Ads’ platformu, kullanıcıların konum bilgilerini toplayarak ‘coğrafi esaslı’ reklamlar sunacak.

Bununla beraber, mevzubahisi aktüellemeyi alan hiçbir Huawei aygıtının arayüzünde şu ana kadar reklam gösterilmiş değil; ancak bu vaziyetin gelecekte değişeceği varsayım ediliyor. Bu arada, Huawei’in mobil servislerine sahip ilk model olan Mate 30 Pro’nun bu ay içinde ülkemizde satışa sunulacağı bilgisini de sizlerle paylaşmış olalım.