Huawei, HarmonyOS’un Gelecekteki Tarihsel Sürecine Söyledi

Huawei, HarmonyOS'un Gelecekteki Tarihsel Sürecine Söyledi

Amerika Birleşik Devletlerinin yaptırımları altındaki Huawei’nin Geliştirici Konferansı bugün haysiyetiyle başladı. Dev firma, hafta sonu süresince yeni mahsullerini duyuracak. Aktiflikler kapsamında Huawei’nin yeni işletim sistemi HarmonyOS ve işletmenin uslu telefonlarında kullanılacak olan Android tabanlı arayüzü EMUI 10’un tanıtımları yapılmış vaziyette. 

Faalliklerde HarmonyOS’un kullanılacağı ilk mahsulün bir akıllı ekran olacağı söylendi. Gerçeğinde bu bilgi eskiki yarıyıllarda da ortaya çıkmıştı ancak Huawei’nin söylemeleriyle beraber resmileşmiş oldu. Şimdiyse Honor Smart Screen olarak piyasaya sürülecek olan HarmonyOS işletim sistemli ilk mahsulün, yarın tanıtılacağı söylendi. 

harmonyOS

Yapılan söylemelere göre HarmonyOS 1.0’ın piyasaya sürülme tarihi 10 Ağustos olmuş olacak. Bir sene sonra ise HarmonyOS 2.0 piyasaya sürülecek ve bu versiyon araba entegrasyonları, uslu saatler ve uslu bileklikler gibi mahsullerle beraber gelecek. Ayrıca HarmonyOS 2.0’ın, bu süreçte lüzumlu olan performans iyileştirmeleri de yapılacak.

2021 senesine gelindiğinde ise HarmonyOS’un 3.0 versiyonu piyasaya sürülecek ve bu versiyonla beraber HarmonyOS, yeni mahsullerden ziyade ekipman ve yazılım iş birliği yoluna girecek. İlanlar arası süreçte HarmonyOS için geliştirilme süreci devam edecek ve işletim sistemi için ara versiyonlar kullanıcılara sunulacak.