HP, QLED Teknolojisine Sahip Sırça Ekranlı Yeni Monitörü Pavilion 27’yi Tanıttı

HP, QLED Teknolojisine Sahip Sırça Ekranlı Yeni Monitörü Pavilion 27'yi Tanıttı
HP yeni çıkardığı QLED teknolojili sırça ekranlı monitörüyle, görüntü dünyasında büyük bir eko uyandırdı. Mart ayında satışa sunulacak monitörün 399 dolar maliyet yaftayı olacak.

HP şirketi bugün harikulade görünen HP Pavilion 27’yi tanıttı. Pavilion 27, Quantum Dot olarak da öğrenilen, QLED ekran sunan, film yerine sırça olan ilk monitör özelliğini taşıyor. Aradaki fark ise gözle görünür seviyede. Zira sırça ekranda görüntülerin daha apaçık ve daha net olduğu herkes tarafından öğrenilen bir hakikat.

Bu tanıtım, görüntü dünyasında yeni bir kapı açmış olabilir. Bu monitör 1.000.000.000’dan fazla renk sunuyor. Bu teknolojinin hem daha ufak hem de daha büyük ekranlarda kullanılacağı düşünülüyor.

HP Pavilion 27, günümüz itibariyle HP’nin en ince ekranı olma özelliğini de taşıyor. Geneli 6,5 mm kalınlığa sahip olan monitör, alt taraflara inildiği zaman portların ve efor kablolarının olması nedeniyle azıcık daha kalınlaşıyor. Pavilion 27, ne yazık ki duvara monte edilemiyor.

İrtibat alternatiflerine bakacak olursak, USB-C, Display Port ve HDMI olduğunu görüyoruz. Mart ayında satın alabileceğimiz mahsulün maliyeti ise 399 dolar olarak tanımlanmış gidişatta, başka bir deyişle aktüel kurla ödentiler hariç 2128 TL’ye denk geldiğini söyleyebiliriz.

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/01/06/qled-is-finally-available-in-a-glass-display-with-the-hp-pavilion-27/