Hobbs and Shaw, Süratli ve Hiddetli Serisinin En Makûs Açılış Yapan 2. Filmi Oldu

Hobbs and Shaw, Süratli ve Hiddetli Serisinin En Makûs Açılış Yapan 2. Filmi Oldu

Süratli ve Hiddetli serisinin spin-off üretimi olan Hobbs and Shaw, geçtiğimiz cuma günü sinemalarda yerini almıştı. Filmin vizyona girmesinden çok az bir zaman geçmesine karşın Hobbs and Shaw, tüm dünyada büyük bir alaka gördü. Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın başrollerini paylaştığı imal, ilk hafta sonunda dünya genelinde 180 milyon dolar hasılata erişmeyi muvaffak oldu.

Dünya genelindeki bu büyük zafere karşın film, Amerika Birleşik Devletleri genelinde 60,8 milyon dolar hasılat ile serinin evvelki filmleri arasında “en makûs ilk hafta açılışını” yapan 2. film oldu. Seride en makûs ilk hafta açılışına sahip film ise 2006 üretimi olan “Süratli ve Hiddetli: Tokyo Drift” olmuştu ve film, Amerika Birleşik Devletleri genelinde ilk hafta sonunda 33 milyon dolar hasılat elde etmişti.

Hobbs&Shaw

Üretimine 200 milyon dolar tüketilen Hobbs and Shaw, ilk hafta sonunda Amerika Birleşik Devletleri dışında ise 120 milyon dolarlık bir kazanç elde etmeyi muvaffak oldu. 23 Ağustos tarihinde Çin ve Asya bölgelerinde vizyona girecek olan filmin bölgede büyük alaka görmesi bekleniyor.

Serinin son iki filmi, dünya genelinde 1 milyar dolar barajını aşmayı muvaffak olmuştu. Ayrıca üretimlerin her ikisi de Çin ve Asya bölgesinde 400 milyon dolardan fazla hasılat elde etmişti. Hobbs and Shaw’ın bu bölgelerde de vizyona girmesinin ardından dünya genelinde 700 milyon dolardan fazla gişe hasılatı elde etmesi bekleniyor.

Bu arada serinin devam filmi olan Süratli ve Hiddetli 9’un şimdilik tanımlanan tarihinin 10 Nisan 2020 olduğunu anımsatalım. Serinin 9. filminin çalışmalarına ise geçtiğimiz Haziran ayında başlanmıştı.