HBO’nun Çizgi Roman Uyarlaması Watchmen’den Yeni Bir Fragman Yayınlandı

HBO'nun Çizgi Roman Uyarlaması Watchmen'den Yeni Bir Fragman Yayınlandı

HBO’da yayınlanacak olan çizgi roman uyarlaması Watchmen’in yeni bir fragmanı yayınlandı. Yeni fragman, daha evvel yayınlananlara göre dizinin hikâyesine odaklanırken ve Rorschach eşi bir maske takan terörist grup Seventh Cavalary’yi ana hatlarıyla gösteriyor.

Yayınlanan takribî iki buçuk dakikalık fragmanda bunun haricinde Jeremy Irons’ın canlandırdığı Adrian Veidt/Ozymandias ve maskeli bir polis detektifi olan Regina King tarafından yaşam verilen Angela Abar’ı da görüyoruz.

Watchmen çizgi romanı:

Watchmen

Tüm bunların haricinde Watchmen çizgi romanında yer alan Nite Owl’un Owlship’i, kubbenin altındaki kelebekler ya da simetrik görsel motiflerin kullanılması gibi ögelerin bulunduğunu da görüyoruz.

Bir şahsiyetin Detektif Abar’a “Büyük, alçak bir komplo var. Sana söyleseydim kafan patlardı” dediği görülüyor. Bu da Rorschach’ın büyük ve alçak bir komployu sarihe çıkardıktan sonra başına gelen şeydi.

Dizide kimler yer alıyor?

Dizinin yaratıcısı; Tomorrowland, The Leftovers, World War Z, Prometheus, Lost gibi üretimlerin yazarlığını yapmış olan Damon Lindelof. Kendisi, ayrıca dizinin senaryosunu yazan adlardan da bir tanesi.

Dizinin oyuncu kadrosundaysa Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Frances Fisher, Louis Gossett Jr., Andrew Howard ve Jeremy Irons gibi adlar yer alıyor.

Watchmen’in yeni fragmanı: