Harley-Davidson’dan 3 Saniyede 100 KİLOMETRE Sürate Erişen Elektrikli Canavar

Harley-Davidson'dan 3 Saniyede 100 KİLOMETRE Sürate Erişen Elektrikli Canavar

Dünyanın en büyük motor firmayı olan Harley-Davidson, elektrikli bir motoru bulunan ve 0’dan 100 kmye yalnızca 3 saniyede erişen yeni motosiklet modeli LiveWire’ı duyurdu. Bu motorun sahip olduğu yüksek efor, kimi insanları sıkıntılı ederken bazıları içinse fazla delice.

Önümüzdeki günlerde satış noktalarına teslim edilecek olan LiveWire, 30 bin dolar takribî 175 bin TL seviyelerinde satışa sunulacak.

İşte Harley-Davidson’ın yeni canavarı LiveWire;

harlay davidson

Sahip olduğu elektrikli motorun özelliklerinden bir tanesi olarak, LiveWire’da debriyaj ve vites değiştirme bulunmuyor. Bütün dolu bir pil ile kentler arasında 225 km yol alabilen LiveWire, kent içinde ise 142 km yol alabiliyor. Pillerini yalnızca 40 dakika içerisinde yüzde 80 oranında şarj edebilen LiveWire, tamamen boş bir pili bir saat içerisinde doldurabiliyor. 

Harley-Davidson tarafından yapılan söylemelere göre bu motosikletlere sahip olan alıcılar iki sene süresince, motosikletlerini satın aldıkları bayilerden fiyatsız olarak şarj edebilecekler. Harley-Davidson’ın alıcılarına sunacağı bu ihtimal, hem Amerika Birleşik Devletleri hem de hem de dünya genelinde satışları düşen motosiklet sektörüne yeni bir soluk aldırmak için yapıldığı düşünülüyor.

Harley-Davidson’ın Türkiye fotoğrafı internet sitesinde de listelenen motosikletin maliyeti, ülkemiz için henüz yayımlanmadı. Ancak ilerleyen günlerde firmanın, internet siteleri üzerinde bir aktüelleme yapması ve maliyet bilgilerini vermesi bekleniyor.