Google’ın Görsel Aramaları Basitlaştıracak Teklif Özelliği

Google'ın Görsel Aramaları Basitlaştıracak Teklif Özelliği

İnternet üzerinden görsel aramak için en çok müracaat ettiğimiz vasıta belki de Google Görseller’dir. Rastgele bir sözcüğü, kelime öbeğini ya da görseli kullanarak Google Görseller’de arama yapmak son derece basit. Buna karşın zaman zaman aradığımız görsele erişmek için hangi anahtar sözcüğü kullanmamız gerektiğini öğrenemeyebiliyoruz.

Google, kullandığı anahtar kelime ile aradığı görsele erişemeyenler için Google Görseller’deki arama neticeleri arasında anahtar kelimeler öneriyor. ‘Alakalı Aramalar’ başlıklı bir koliciğin içinde görünen teklifler, kullanılan anahtar kelime ile alakalı eş arama teklifleri sunuyor. Bu anahtar sözcükleri Google Görseller’de aratmak için üzerine tıklamak yeterli oluyor.

‘Alakalı Aramalar’ özelliği, kağıt üzerinde bakıldığında minik bir detay gibi gözükebilir. Ancak aradığınız görsele erişmek için doğru anahtar sözcüğü bulamadığınızda Alakalı Aramalar’ın büyük verimi olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca Google, ilerleyen süreçte bu özelliği daha da geliştirerek işlevselliğini artırabilir.