Google, Tabletlere Daha Öncekisi Kadar Değer Vermiyor

Google, Tabletlere Daha Öncekisi Kadar Değer Vermiyor

Google’ın 22 Kasım 2018 tarihinde tanıttığı orta segmente hitap eden tableti Google Pixel Slate’ten yavaş yavaş bırakmasının ardından teknoloji devinin başka tasarıları da sarihe kavuştu. Ortaya çıkan bilgilere göre Google, tabletlere olan uğraşlarını yavaş yavaş sonlandıracak.

Geçtiğimiz aylar içerisinde Google’ın Teçhizat Departmanı’nda küçültmeye gideceği ihtimalinin doğru çıkmasından sonra tabletlerin sonucu da riske girmişti. Silikon Vadisi devini yakından takip edenlerin hâlihazırda kavramış olacağı gibi artık Google’da tabletlerle alakalı büyümeler göremeyeceğiz. Peki bunun nedeni ne?

Google hiçbir zaman muhteşem tableti üretme meraklısı olmadı veya olamadı zira oraya ayıracak bir bütçesi yoktu. Bu da onu sıradan tablet üreticileriyle aynı segmente soktu. Değişik teknoloji firmalarının üstün özelliklere sahip tabletlerinin yanında Google mahsulleri seçim edilmedi. Yaşanan bu büyümeler de Google’a tablet kısmını sonlandırmanın dışında pek bir alternatif vazgeçmedi.

Teçhizat ve yazılım kısmı

Google, bir teçhizat firmayı olarak kurulmadı. Pixel uslu telefonlar piyasada bulunuyor ancak bunların da teçhizatları 3. parti üreticiler tarafından sağlanıyor. Google ise bu ve bunun gibi mahsullerinin yazılım kısımlarını ele alıyor. Yazılımını Samsung, LG ve değişik teknoloji devlerine satan Google, adı geçen firmalardan ise teçhizatını ediniyor.