Google, Stadia İçin 5 Reyin Daha Duyurdu

Google, Stadia İçin 5 Reyin Daha Duyurdu

Bulut dayanaklı reyin servisleri bu sene gitgide daha da popülerleşecek gibi gözüküyor. GeForce Now ve Stadia gibi servislere gösterilen arz süratle çoğalıyor. Stadia’nın 4K yardımı getireceğinin onaylanması ve bu servislerin destekleyeceği oyunların çoğalışı, onları konsol işletmelerinin yeni rakipleri haline getiriyor. Xbox başkanının PlayStation’ı değil de bulut dayanaklı reyin servislerini Xbox’ın rakibi olarak gördüğünü belirttiği aktüel söylemeler, bu servislerin reyin sektöründeki yerinin daha da sağlamlaşacağının habercisi kalitesinde.

Google, bu rekabetin hakkını vermek ismine 2020 senesinde 100’den fazla oyunu sisteme ilave edeceğini duyurmuştu. Firma, önümüzdeki aylarda Stadia’da kullanıma açılacak bu oyunlara 5 yeni reyin daha ilave etti. Bu oyunların 3 tanesi, özel olarak ilk evvel Stadia’ya çıkarılacak.

Servis şimdiden bolca yol kat etti

google stadia çıkacak oyunlar bulut cloud

Google, yeni jenerasyon reyin servisi Stadia’nın üzerine yoğun bir biçimde odaklanmış gidişatta. Firma yakın zamanda daha evvelden lafını verdiği bazı oyunları kullanıma açtı. Borderlands 3 ve Dragon Ball Xenoverse 2 bu oyunlardan kimileri oldu. Ghost Recon Breakpoint ise yolda olduğu öğrenilen popüler oyunlardan biri. Bu reyin, Stadia’nın Stream Connect ismindeki; ekip dostlarının birbirlerini izlemesini sağlayan özelliğe sahip ilk reyin olacak.

Yeni ilave edilecek oyunlar hangileri olacak?

google stadia çıkacak oyunlar bulut cloud

Google, Stadia servisine 5 reyin daha ilave edecek. Lost Words: Beyond the Page, Stacks on Stacks on Stacks ve Spitlings isimli oyunlar bu 5 oyunun arasında bulunacak ve değişik tam konsollardan evvel Stadia için çıkarılacak. Kalan iki reyin ise Serious Sam Collection ve Panzer Dragoon: Remake olacak.

Çıkarılacağı duyurulan 120 oyunu da hesaba katarsak, şu an bildiğimiz kadarıyla bu yıl toplamda 10 reyin ilk evvel Stadia için çıkarılacak. Her gün yeni bir büyümeyle karşımıza çıkan servisin ileride vadedeceği tam reyin ve özellikler, onu konsollar için daha büyük bir risk haline getirecek.