Google, Podcast Aramalarını Oldukça Basitleştirecek Bir Yenilik Getirdi

Google, Podcast Aramalarını Oldukça Basitleştirecek Bir Yenilik Getirdi

Muhtelif mevzular hakkında podcast dinlemeyi beğenenlerdenseniz Google’dan size hoş bir haber var. Bundan sonra keşfetmek istediğiniz podcastleri Google’a yazdığınızda Google, ayrı bir podcast modülünde sizlere aramanızla alakalı neticeleri sunacak.

Neticelere tıkladığınızda podcastleri isterseniz Google Podcast uygulaması üzerinden isterseniz de internet portalı üzerinden dinleyebileceksiniz. Ayrıca oynattığınız kısmın tanıtımını, arkada oynatma hakimiyetlerini ve buna eş tipik ayarları arayüzde görebileceksiniz.

Google, podcast aramalarını geliştirme hedefinde olduklarını ve Podcastler modülünün, “podcast” yazmadan da kullanıcının karşısına çıkabileceğini söyledi. Arama devi, tarafından geliştirilen bu özellik şu an için İngilizce aramalarda netice verirken Türkçe aramalarda netice vermiyor. Bu özelliğin Türkçe dil takviyesinin ne zaman geleceği ise henüz belirli değil.

Peki siz Google’ın yeni Podcastler modülü hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.