Google İdareyicisi, Apple’ın Saklılık Odaklı Özelliğini Sevdiğini Söyledi

Google İdareyicisi, Apple'ın Saklılık Odaklı Özelliğini Sevdiğini Söyledi

Apple’ın kullanıcı saklılığı odaklı yeni özelliği ‘Apple ile Giriş Yap’, Google’ın mahsul yönetimi direktörü Mark Risher tarafından da takdirle karşılandı. The Verge’e verdiği ziyarette, Facebook ve Google tarafından kullanılan ve Apple’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliği sevdiğini ifade eden Risher’in negatif baktığı bir mevzu da var. Risher, “Bu özellikle alakalı bir hayli ima bulunuyor, sanki aralarından bir tanesi saf ve pak değişikleri yozlaşmış gibi sunuldu ve bunu sevmedim” dedi.

Google’ın aynı özellikli butonuyla alakalı da konuşan Risher, bilgi kaydolunan tek anın kimlik doğrulama anı olduğunu ve bu bilginin hiçbir yerde paylaşılmadığını söyledi. Mark Risher, bu butonun kimilerinin sandığından daha az ‘bilgi toplama’ odaklı olduğunu da ifade etti.

Apple’ın bu özelliklerini sunuş stilini hoşlanmasa da genel olarak özelliği hoşlandığını ifade eden Risher, mevzuyla alakalı olarak şöyle konuştu:

“Bu teknolojinin internet için daha iyi olacağını ve insanları daha da güvende yakalayacağını düşünüyorum. Siteye girerken bizim rakiplerimizin butonlarına tıklasalar dahi bir kullanıcı ismi ve parola yazmalarından ya da geri dönüştürülmüş bir kullanıcı ismi ve parola kullanmalarından daha iyidir.”

Peki yeni özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Apple’ın, Apple ile Giriş Yap özelliği gerçekten kullanıcıların internette daha tehlikesiz dolaşmasını sağlayabilecek mi?