Google, Herkesin Alıştığı “Görseller”in Görünümünü Değiştirdi

Google, Herkesin Alıştığı "Görseller"in Görünümünü Değiştirdi

Son aylarda görsel arama giderek ehemmiyet kazandıkça “Google Görseller” bir hayli aktüelleme görmüştü. Bu aktüellemelere bir yenisi daha ilave edildi. Yeni gelen aktüelleme ile Google Görseller’e bir yan oturum ilave edildi ve tıkladığınız görseller ekranın sağ tarafında görünmeye başladı.

Yenilenen Google Görseller ile beraber rastgele bir görsele tıkladığınızda, ekranın sağ tarafında görünen görselin altında görüntüyle irtibatlı değişik görselleri görebiliyorsunuz. Ayrıca Google, size mahsul bilgisi ve görselle alakalı bir hayli iletişimi de aynı ekranda öneriyor.

google görseller webtekno

Google’ın söylemelerine göre bu yeni aktüelleme ile insanlar, birden fazla görseli rahatlıkla karşılaştırabilecek. Ekranı alt ya da yukarıya kaydırdığınızda yan oturumda açılan görsel duracak, böylece karşılaştırmaları daha rahat bir biçimde yapabileceksiniz.

Google, resmî blog söylemesinde yeni aktüellemeden şu laflarla bahsetti: “Ehemmiyetli olarak, görseliniz kaydırma yaparken orada kalır, görüntüleri sayfadaki değişik görüntülerle rahatça karşılaştırmanızı sağlar. Baktığınız şeyi kaybetmeden istediğiniz kadar bunu yapın; tıkladığınız son görüntüyü geri getirmek için yalnızca geri düğmesine basın.”

Bu aktüelleme, alışveriş tutkunları için de oldukça ideal görünüyor. Google, Görseller’de görünen mahsulleri artık yan oturumda marka, maliyet, kullanılabilirlik ve tahlilleri ile beraber listeliyor. Google, ayrıca aktüelleme beraber sizi satıcı siteye manipülasyondan evvel nereye gittiğinizi öğrenmenize de imkân sağlıyor.

google görseller kafa topu

Kesintisiz olarak aktüellenen Görseller’in son aktüellemesi bir hayli yeniliği içerisinde barındırıyor. Kullanışlı olup olmadığını söylemek ise şimdilik güç, bir sınama sürecinin ardından bunları söylemek daha basit olacak gibi görünüyor.