Google, Google Asistan’ı Seslendirecek Yeni Adı Söyledi

Google, Google Asistan'ı Seslendirecek Yeni Adı Söyledi

Uslu telefon sektörünün büyümesiyle beraber teknoloji üreticileri, harcayıcılara daha fazla hizmet sunabilmek için muhtelif uygulamalar geliştirdi. Bu uygulamalardan bir tanesi de sesli asistanlar. Bugün Apple, Google ve Amazon gibi teknoloji devlerinin sesli asistanları, harcayıcıların uslu telefonlarını sesli asistanlarla kullanmalarını ve zorunlu harekâtların otomatik olarak yapılmasını sağlıyorlar.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Google, “Google Asistan” adlı sesli asistan uygulamasını seslendirecek olan yeni şahsı söyledi. Google Başkan Yardımcısı Manuel Bronstein tarafından yapılan söylemelerde, Amerika Birleşik Devletlerinin şöhretli oyuncularından Issa Rae’nin Google Asistan uygulamasına ses vereceği belirtildi.

Issa Rae

Ancak Issa Rae, şu an için Google Asistan’ın sahip olduğu tüm maharetlerle alakalı konuşamıyor. Ayrıca Issa Rae, yalnızca İngilizce görüşebiliyor. Dolayısıyla Google Asistan üzerinden Rae ile konuşmak isteyen kullanıcıların, İngilizce konuşmaları gerekiyor. Google başkan yardımcısı tarafından yapılan söylemelerde, Issa Rae’nin şu an için bazı kolay sualleri cevapladığı, ayrıca motive edici bazı laflar söylediği belirtildi.

Google böyle bir hücumu ilk defa yapmıyor. Teknoloji devi geçtiğimiz yarıyıllarda da buna eş bir teşebbüste bulunmuş ve Amerika Birleşik Devletlerili şöhretli şarkıcı ve oyuncu John Legend’ın sesini de Google Asistan için kullanmıştı. Issa Rae hücumuyla Google, bu uygulamayı ikinci defa yaşama geçirmiş oldu.