Google Chrome’da Sekmelerinizi Hakimiyet Etmenizi Sağlayacak Eklenti: CloseMyTabs

Google Chrome'da Sekmelerinizi Hakimiyet Etmenizi Sağlayacak Eklenti: CloseMyTabs

Google Chrome’u kullanırken, ister istemez birden fazla sekme kullanabiliyoruz. Bu sekmelerin aşırılığı bazı gidişatlarda fark edebileceğiniz gibi performansı da bir nebze düşürüyor. Bu sebeple de afaki sekmeleri kapatmayı unutmamak gerekiyor.

Gerek iş alanınızın zorunlulukları olsun gerek araştırmalarınız olsun internet sekmeleri bazen fark edemediğimiz kadar birikiyor, çünkü bazen açtığımız sekmeleri kapatmayı unutabiliyoruz. Bunları tek tek kapatmak da cefa oluyor. İşte bu gidişatı basitleştirmek için CloseMyTabs dayanağınıza koşuyor.

Bu eklenti, aynı değişik eklentiler gibi minik bir logo biçiminde bulunuyor ve tıkladığınız zaman minik bir pencere açılarak sarih olan sekmelerinizi sizlere gösteriyor. Programın hoş yanı, hangi sekmeyi en son ne zaman kullandığınızı da sizlere gösteriyor olması. Bu biçimde uzun vakittir kullanmadığınız sekmeleri görüp basit bir biçimde kapatabiliyorsunuz.

Program, size sekmeleri en son kullandığınız zamanları göstermenin yanı gizeme, seçebileceğiniz filtreye göre birden fazla sekmeyi kapatabilmenize imkân sağlıyor. Örnek verelim; üç tane sekmeyi en son 2 saat evvel kullandınız. Şayet logoya tıkladığınızda açılan barı 2 saate ayarlarsanız, sadece o üç sekme kapanacaktır. Bu biçimde tek tek uğraşmanıza gerek kalmadan birden çok sekmeyi basit bir biçimde kapatabileceksiniz. Şayet eklentiyi hoşlandıysanız buraya tıklayarak eklentiye sahip olabilirsiniz.