Google Chrome’a Okuma Modu Özelliği Geliyor

Google Chrome'a Okuma Modu Özelliği Geliyor
Google, Chrome’u daha iyi hale getirmek için yeni özellikler ilave etmeye devam ediyor. Yazılım devinin şimdiki yeniliği ise Chrome’un bilgisayar versiyonu için okuma modu özelliği.

Chromium.org’da yayınlanan bir yanılgı raporunda, macOS, Linux ve Windows gibi değişik platformlarda çalışacak olan Okuma Modu’ndan bahsedildi. Okuma Modu özelliği şu anda sadece Chrome’un Android versiyonunda mevcutken Google bunu tüm platformlarda kullanılabilir hale getirmek istiyor.

Firefox’taki Okuma Modu özelliği

Özelliğin ayrıntıları hakkında çok fazla şey öğrenilmese de yanılgı raporu, Okuma Modu’nun öteki işletim sistemleriyle de geçimli hale getirileceğini söylüyor. Mozilla Firefox, Microsoft Edge ve Vivaldi internet tarayıcılarında şu anda mevcut olan bu özellikte Google’ın azıcık geç kaldığını söylememiz çok da yanlış olmaz.

Anımsatacak olursak okuma modu, internet sayfasından reklamları, kenar çubuklarını, menüleri ve öteki ögeleri kaldırarak kullanıcılara dikkat dağıtıcı olmayan, kitap eşi bir okuma tecrübeyi sunar. Google’ın bu özelliği fotoğrafı olarak Chrome’a ne zaman ilave edeceği ise öğrenilmiyor.

Kaynak : https://fossbytes.com/google-reading-mode-chrome-browser-desktop/