Google, Bir Sonraki Aktifliğinde Stadia’da Bulunacak Oyunlara Odaklanacak

Google, Bir Sonraki Aktifliğinde Stadia'da Bulunacak Oyunlara Odaklanacak

Amerika merkezli teknoloji devi Google’ın umut vadeden bulut reyin platformu “Stadia” önümüzdeki Kasım ayında resmî olarak çıkışını hakikatleştirecek. Çıkmasına az bir zaman kalmasına karşın hâlâ reyin mevzusunda bütün bir söyleme yapılmaması insanların usunda sual işaretleri vazgeçiyordu. Google bu surattan Ağustos ayındaki Gamescom’da yapılacak yeni bir Stadia Connect aktifliğini duyurdu ve ana mevzu olarak “Stadia’da bulunacak oyunları” tanımladı.

google stadia

Google, Stadia Connect faalliği için 19 Ağustos gününü seçti. Stadia’da bulunacak oyunlar hakkında konuşulması tasarlanan faallik YouTube üzerinden canlı yayınlanacak. Faallik, 20-24 Ağustos tarihleri ​​arasında Almanya’nın Köln şehrinde tertip edilen video oyunu fuarı Gamescom’un başlamasından dün hakikatleşecek.

Eskiki faalliklerden elimizde kalan bilgilere göre Stadia Pro, ayda 9,99 dolara 4K / 60fps HDR niteliğinde görüntü, 5.1 ses kanalı ve bazı fiyatsız oyunlar sunacak. 2020 senesinde piyasaya sürülecek olan Stadia Base ise fiyatsız olacak ve 1080 / 60fps niteliğinde reyin oynayabilmeye ihtimal tanıyacak. Lakin Stadia Base’i kullanmak için reyin satın almak gerekecek.

google stadia kolu

Stadia bulut tabanlı ancak kullanabilmeniz için bir ekrana, Stadia Controller 70 dolar ve Chromecast Ultra’ya 70 dolar lüzumunuz olduğunu da andırdıralım. Gelecekte Chromecast Ultra yerine Google’ın üst seviye Pixel telefonlarının da kullanılabileceği iddiaları da bulunuyor. 

Stadia için daha evvel duyrulan oyunlar arasında Doom Eternal, Borderlands 3, Tom Clancy’nin The Division 2 ve Ghost Recon: Breakpoint bulunuyor.