Gmail Uygulamasına Başka E-Posta Adresleri Ekleme

Mobil cihazlar için Gmail uygulamasına bütün e-posta adreslerimizi entegre ederek uygulama fazlalığından kurtulalım.

Akıllı telefon kullanıcılarının genel sıkıntısı istemedikleri kadar uygulamanın telefonlarında bulunması. Bu uygulamaları basit bir şekilde telefondan kaldırmak mümkün olmadığı için bir süre sonra internet hızında ve telefon hızında yavaşlamalar görülmekte.

İnternet hızı dememiz sizi şaşırtmasın, çünkü telefonunuzda var olan uygulamalar, uygulamayı başlatmasanız dahi size bildirim gönderebiliyorsa, arka planda bazı işlemler içinde sizin internetinizden yararlanmaları gayet mümkün. Bu kural aslında tüm internete bağlı cihazlar için geçerli, cihazlarınızı fazla uygulamalardan arındırma imkanınız varsa hemen uygulayın.

E-postalarımızı kontrol edebilmek için farklı farklı uygulamaları telefonumuzda barındırmak yerine, Gmail veya başka bir uygulama üzerinden tüm hesaplarınızı yönetebilirsiniz. Bu rehber yazımızda ele aldığımız uygulama Gmail olacak.

• Gmail uygulamasına giriş yapın.
• Sol üst köşede yer alan üç çizgi yani menü butonuna basın.
• Daha sonra gmail adresinizin yazdığı, sağ kısmında aşağı doğru ok işaretinin bulunduğu alana dokunun.
• Açılan listede en alt kısımda “Hesap Ekle” butonunun yer aldığını göreceksiniz. Bu butona dokunun ve eklemek istediğiniz e-posta servisini seçin.
• Servisi seçtikten sonra yapmanız gereken normal bir şekilde e-posta adresinize giriş yapmak, ardından eklediğiniz hesap sol menüye eklenecek ve bu hesaba dair bildirimler/e-postalar gmail uygulaması üzerinden size iletilecek.

Artık Gmail farklı e-posta ekleme sayesinde uygulama kirliliğine son verebilir ve e-postalarınızı tek bir noktadan yönetebilirsiniz.

Bir cevap yazın