Ghost of Tsushima Oyuncularının Hayvan Sevgisini Gösteren İstatistik

Ghost of Tsushima Oyuncularının Hayvan Sevgisini Gösteren İstatistik

Köpek donanımında çalışan kedi yazılımına sahip olduğu söylenen sevimli dostlarımız tilkiler, Sony’nin piyasaya çıkan son büyük oyunlarından biri olan Ghost of Tsushima’da da kendilerine yer bulmayı başarıyor. 

Sony, oyunun piyasaya çıktığı andan bu yana oyuncuların gerçekleştirdiği oyun içi aktivitelere ait rakamları açıkladı. Bu rakamlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri oyuncuların tilkileri ne kadar sevdiğini gösteren istatistik oldu. 

Oyuncular tilkileri seviyor

ghost of tsushima

PlayStation tarafından atılan bir Tweete göre oyunun ilk 10 gününde tam 8,8 milyon kişi Ghost of Tsushima’daki minik tilkileri okşadı. Oyun çıkalı 14 gün olduğunu göz önüne alırsak bu sayı şu anda 10 milyonu bulmuş olabilir. Sonuçta sevilecek bir hayvan verildiğinde oyuncular onları seviyor. 

Daha “sıradan” aktivitelere baktığımızda ise oyunun oldukça çok oynandığını görüyoruz. Oyuncu aktiviteleri incelendiğinde ortaya çıkan ilk 10 gün istatistikleri şu şekilde: 

57,5 milyon düello At sırtında geçen 810,3 Yıl 15,5 milyon çekilen fotoğraf 6,4 milyon meydan okuma 139,4 milyon korkuyla yıkılan düşman 16,2 milyon ziyaret edilen onsen (japon hamamı) 28,1 milyon çalınan flüt şarkısı 14,2 milyon yazılan haiku (japon şiiri) 17,1 milyon tamamlanan bamboo vuruşu 37,5 milyon onurlandırılan Inari tapınağı

Tilkiler ilk başta sevilemiyordu

ghost of tsushima

Öte yandan oyuncular tilkilere büyük ilgi gösterse de SuckerPunch’ın ilk planları arasında tilkilerin okşanabilmesi yer almıyordu. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Ghost of Tsushima yaratıcı yönetmeni Nate Fox, tilkilerin okşanabilir olmasının nedenini açıkladı.

İlk planlarında tilkilerin okşanabilir olmasının yer almadığını belirten Fox’a göre, ilk başta tilkiler sadece yol gösterici olacaktı. Stüdyo ekibi ise bu hayvanların okşanabilmesi yönünde karar verdi ve bu özelliği ekledi. Böylece tilkiler okşanabilir oldu.