Gerçekten Bir Reyin Telefonuna Gereksiniminiz Var mı?

Gerçekten Bir Reyin Telefonuna Gereksiniminiz Var mı?

Asus, bu hafta piyasadaki en eforlu reyin telefonlarından bir tanesi olan ROG Phone 2’yi kullanıcılarına sundu. Snapdragon 855+, 12 GB RAM ve 120 Hz ekranıyla ROG Phone 2, mobil oyunculuk tecrübesinin hudutlarını zorlayan bu makine, yalnızca birkaç gün içerisinde 1,6 milyon karakter bir kayıt alma rakamına erişti.

Peki 900 dolarlık maliyet yaftasına sahip olan bu makine, telefonunuzun modelini yükseltmenize bedel mi? Reyin telefonları gerçekten bir avantaj sağlıyor mu?

Performans

oyuncu telefonu

Reyin telefonlarıyla alakalı söylenebilecek en iyi şey, hiç kuşkusuz ki zorunlulukları dolayısıyla piyasadaki en üst teçhizatlara sahip olmaları. Şayet ki siz de bir reyin telefonu arıyorsanız karşılaşacağınız telefonlar ROG Phone 2, Razer Phone 2 ya da Xiaomi Black Shark 2 olacak. Tüm bu telefonlar, piyasadaki en üst teçhizatları kullanıcılarına sunuyor ve oyunculuğun da ötesinde bu özellikleri sayesinde çok emelli olarak da kullanılabilir.

Cümbüş

Şu an piyasada bulunan en üst segment reyin telefonlarından olan ROG Phoen 2 ve Razer Phone 2, 120 Hz’lik ekranlara sahip ve bu telefonun ekran tecrübesini bir hayli artırıyor. Mukayese Etme yapmak gerekirse iPhone ve Samsung Galaxy aygıtları 60 Hz’lik bir kıymet sunuyor, OnePlus ise OnePlus 7 ile beraber bunu 90 Hz’e sürüklüyor. Ancak yeniden de reyin telefonları karşısında böbürlenebilecekleri oranlar değil.

120 Hz bedelindeki ekran yenileme süratinin yanı gizeme irtibat niteliği ve internet sürati de düşünüldüğünde özellikle çevrim içi oyunlarda en üst tecrübeyi yaşayabilirsiniz.

Çevrebirim takviyeleri

oyuncu telefonu çevrebirim

Ellerinizle ekranın köşelerinden yakaladığınız ve parmaklarınızla oynadığınız bir oyunculuk tecrübeyi çok da ideal değil ancak bu mevzuda yapılabilecek çok da fazla bir şey bulunmuyor. Dolayısıyla bir mobil oyuncuysanız, elinizdeki telefonunda modüler hakimiyetçi dayanağı ve çevrebirim takviyeleri olmasını istersiniz.

Ek maliyetler

Günümüz telefonları minimalizme yönelirken reyin telefonları bunun bütün tersi istikametinde ilerliyor. Bu telefonlara verilen paraların çoğu görünüş kısmına gidiyor ve bir hayliyi zorunlu bile değil. Misalin ROG Phone 2’nin bakır oturumları, oldukça eforlu bir makine varmış izlenimi vazgeçse de bu yalnızca görünüşten ibaret. Hatta telefonu anlamayı da güçleştiriyor.

Bu telefonlar ayrıca RGB kırmızı, yeşil, mavi ışıklarla geliyor ve bu ışıkların renklerini bir uygulama aracıyla değiştirebiliyorsunuz. Havalı olabilir ancak zorunlu değil. Bu telefonların bu özellikleri için öteki bazı özelliklerden de feragat ediliyor.

Taviz verilenler

Görünüşünün ötesinde bu makinelerin kamera performanslarının çok da iyi olduğu söylenemez. Özellikle piyasada eş teçhizatlara sahip ancak kamera performansı çok daha iyi olan telefonlar olduğu düşünüldüğünde reyin telefonları için büyük bir taviz verildiği söylenebilir.

Acı hakikat

Bu stil telefonları seçim edip etmemek tamamen mobil oyunlara, kameraya, kolaylığa ve estetiğine bakış açınıza bağlı. Bu telefonların sunduğu teçhizat özelliklerini üç alt beş yukarıya piyasadaki öteki amiral gemisi telefonlarda da bulabilirsiniz. Reyin telefonlarının burada parçaladığı nokta hakimiyetçiler gibi değişik çevrebirim takviyelerinin olması.

Bunun haricinde günümüz mobil oyunları için bir makineye bu kadar çok para vermenin ne kadar zorunlu olduğu mevzusu var. Özellikle oyunların büyük bir çoğunun “hisse-to-win” yapısına sahip olduğu düşünülürse.

Sizin reyin telefonları hakkındaki düşünceleriniz neler? Siz seçim edecek olsanız aynı maliyete bir amiral gemisi mi alırdınız yoksa oyuncu telefonu mu? Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.