Genç İmam Hatipliler’den Ali Erbaş’a tepki

Genç İmam Hatipliler'den Ali Erbaş'a tepki

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yazar Kadir Mısıroğlu’na yaptığı ziyaret ile alakalı olarak yazılı söyleme yaptı.

Diyanetin ve din misyonluların politikanın üstünde olduklarına inandıklarını söyleyen Akkaya, İslam dininin müsamaha, kardeşlik, birlik ve beraberliği buyurduğunu belirtti. Akkaya, söylemesinde şu ifadelere yer verdi:

“Cemiyetin kin ve nefretini kazanacak işlerden uzak durmayı, kendisini de uzak yakalamayı görev öğrenir. İslam dinini temsil eden birisi, müsamahalı olmalı ve bulunduğu cemiyetin kıymetlerine hürmet dinlemeli, hürmet dinleyen insanlarla bir olmalı ve her zaman da hürmet dinlemeyi öneri etmeli. İslamı temsil eden birisi cemiyetimizi birleştirmeli, ayrıştırmamalı ve insanların nefretini kazanacak işlerden uzak durmalı. Biz bir çocuğun kuşu can verdi diye o çocuğa taziyeye giden bir peygamberin ümmetiyken, bizim müsamaha kazandıracak iş ve harekâtlarda bulunmaktan başka bir işimiz olmamalı.”