Game of Thrones Oyuncusu, Dizinin Bitmesinin Neden İyi Bir Şey Olduğuna Söyledi

Game of Thrones Oyuncusu, Dizinin Bitmesinin Neden İyi Bir Şey Olduğuna Söyledi
Dünyanın muhtemelen en popüler dizilerinden Game of Thrones bu sezon bitiyor. Oyuncu Liam Cunningham Davos Seaworth, dizinin bitmesinin neden iyi bir şey olduğuna söyledi.

HBO’nun Game of Thrones serisini sonlandırmaya karar vermesi, dünyanın dört bir yanındaki Game of Thrones hayranlarını hem afallattı hem de üzdü. Bu karar, özellikle de her galibiyetli üretimin yan seriler, değişik mecralarda yayınlanan içerikler ile dağılabildiği kadar dağıldığı günümüzde enteresan bir karar olarak göze çarpıyor.

Öte yandan, dizide Davos Seaworth şahsiyetini oynayan oyuncu Liam Cunningham, serinin sona eriyor olmasını iyi bir şey olarak görüyor. O’na göre seri uzarsa daha öncekisi kadar hoşlanılmaması tehlikeyi var.

Cunningham, IGN’e verdiği mülakatta, “Bana kesintisiz ‘Ne düşünüyorsunuz ki? Game of Thrones’u ebedîye kadar sürükleyebilirdiniz.’ diyorlar. Havalı kalmak istiyorsanız, ki dizi gerçekten de çok havalı, yapacağınız en iyi şey güzel karşılandığınız müddetten fazla kalmamaktır.” ifadelerini kullanıyor. Hatta Cunningham’a göre “kalmamız gereken müddetten fazla kalmamız gurursuz bir tutum olur” diyor.

Diziyi çok özleyeceğini söyleyen oyuncu, kabir taşında dahi “Game of Thrones’un Liam Cunningham’ı” yazmasını istediğini söyledi.

“Ama artık vazgeçmenin ve öyküyü derlemenin zamanıydı… İnsanlar bu öykünün sonunu merak ediyor fakat sakız gibi de uzatmamak gerekli, zira yapılacak bir kitap var. Yaptıkları şey çok hürmet dinlenesi.”

Yazar George R. R Martin, kitaplarının 13 sezon dizi çekilecek zengin ve derin olduğunu söylüyor. Martin, dizinin mesulleri D.B. Weiss ve David Benioff’un ilk başta yalnızca 7 sezon tasarladıklarını söylüyor. HBO ve Martin, Weiss ve Benioff ikilisini bir sezon için daha ikna edebilmişler.

Game of Thrones’un 8. sezonu nisan ayında başlayacak. Ana öykü sona erse de bazı yan seriler görme olasılığımız var. George R. R. Martin de kitaplarını yazmaya devam ediyor.

Kaynak : https://www.gamespot.com/articles/game-of-thrones-actor-explains-why-its-good-the-sh/1100-6464923/