Fossil, iPhone’larda Arama Yanıtlayabilen Yeni Uslu Saati Gen 5’i Duyurdu

Fossil, iPhone'larda Arama Yanıtlayabilen Yeni Uslu Saati Gen 5'i Duyurdu

Giyilebilir teknolojik mahsuller her geçen gün daha fazla birey tarafından kullanılıyor. Bu bağlamda kullanıcılar için de çok rakamda seçenek bulunuyor ve mahsullerin tercihleri bu surattan güçleşebiliyor. Ancak Fossil adlı bir markanın Gen 5 olarak adlandırdıkları bu uslu saatler, ilerleyen yarıyıllarda isminden aşırısıyla laf ettireceğe benziyor.

Fossil’in duyurduğu Gen 5 uslu saatler, iPhone’lara gelen çağrıları alabilecek. Ancak bunu Apple’ın Watch’larıyla aynı biçimde yapacak. Bu bağlamda Fossil Gen 5, Apple’dan sonra iPhone’larda aramaların cevaplanabildiği ilk mahsul olacak.

akıllı saat

Snapdragon 3100 operasyoncunun kullanılacağı Fossil’in yeni uslu saatleri, 8 GB’lik depolama alanlarıyla gelecek ve 1 GB’lik RAM’lere sahip olacak. Ayrıca bu uslu saatlerde hem kullanılan operasyoncu hem de işletim sistemi doğrudan pil odaklı olacak ve kullanıcıların daha uzun bir zaman süresince bu uslu saatleri kullanmaları sağlanacak. Ancak şimdilik, bu uslu saatlerin kaç saat süresince etkin olarak kullanılacağı öğrenilmiyor.

Fossil Gen 5’ler, 6 değişik renk alternatifiyle sunulacak ve 1.28 inç ebadında ekrana sahip olacaklar. Ayrıca bu uslu saatler, suyun 30 metre altında dahi kullanılabilecek. 

Tüm bu özellikleriyle beraber Fossil Gen 5’ler temassız ödeme yapma, bağımsız GPS, NFC ve Google Yardımına da sahip olacak.

Mahsulle beraber maliyetini de duyuran firma, bu mahsul için 295 dolar takribî 1.650 TL istiyor. Mahsulşöhret ülkemize gelip gelmeyeceği ve maliyetinin ne olacağı ise henüz öğrenilmiyor.