Final Fantasy XIV’nam Geliştiricileri, Oyunun Ana Hikâyesine Yoğunlaşmayı Tasarlıyor

Final Fantasy XIV’nam Geliştiricileri, Oyunun Ana Hikâyesine Yoğunlaşmayı Tasarlıyor

Final Fantasy XIV’nam geliştiricilerinin Çarşamba günü söylemelerine göre Square Enix, Final Fantasy 14’nam ana oyunu olan ‘A Realm Reborn’un senaryosuna yoğunlaşmak istiyor. A Realm Reborn, zaman zaman azıcık uysal olabilen bir hikâyeye, özellikle hikâyenin ana kısmı ile Heavensward’ın başlangıcı arasındaki misyonlar dizisine sahip.

Söyleme, takımın “New Game+” sistemi ile beraber oyunu daha kompakt hâle getirmeye çalıştığını belirtiyor ancak bunun bütün olarak ne olduğu ile alakalı bir detay verilmiş değil. Bu aktüelleme, aylar sonra çıkacak olan 5.3 yaması ile beraber gelecek.

final fantasy 14

Takımın söylemelerine göre 5.1 yamasında gelecek yenilikler şunlar:

Shadowbringer’ların ilk canavar kabilesi misyonları Son Shadowbringer testinin ‘ekstrem’ versiyonu Toplama ve üretme sisteminde farklılıklar YoRHa Nier birliği baskınlarının birinci kısmı Topluluk gruplarını güvence altına alacak yeni Circles özelliği

Takımın söylediğine göre bir sonraki canlı yayın söylemelerinde Ishgard’ın yenilenmesi gibi bir hayli mevzudan bahsedilecek. Geliştiriciler ayrıca bir sonraki yayında YoRHa baskınları hakkında konuşmak için özel bir misafirle beraber olacaklarını da duyurdu. Bu şahıs muhtemelen Nier: Automata’nın rejisörü Yoko Taro olacak.