Final Fantasy VII’nin Xbox One’a da Çıkış Yapacağı İddiası Reddedildi

Final Fantasy VII’nin Xbox One’a da Çıkış Yapacağı İddiası Reddedildi

Aşinayı üzere hoşlanılan seri Final Fantasy’nin efsane oyunu Final Fantasy VII’nin yenilenmiş bir versiyonu geliştiriliyor. Günler geçtikçe oyunla alakalı yeni söylemeler ve yeni iddialar ortaya atılıyor. Bu iddialardan biri de dün Xbox DACH adlı Facebook sayfasında gündeme geldi.

Xbox DACH sayfasında paylaşılan videoda Final Fantasy VII’nin 3 Mart 2020 tarihinde PlayStation 4’şöhret yanı gizeme Xbox One için de piyasaya sürüleceği bilgisi yer alıyordu. Oyunun PC platformuna çıkmasıyla alakalı bir bilgi yoktu ancak çoklu platformlara çıkış yapacağı, bilgisayar oyuncularının da umudunu yeşertmişti. Square Enix cephesinden gelen bilgilere göreyse böyle bir vaziyet yok. Başka Bir Deyişle video bir yanılgı neticeyi paylaşılmış.

xbox dach final fantasy vii remake

“Final Fantasy tecrübeyi Xbox One konsolunuzda. Tanıtım videosuna göz atın ve en beğendiğiniz Final Fantasy kısmını bize anlatın.”

Video, paylaşıldıktan kısa bir vakit sonra Xbox DACH sayfasının idareyicileri tarafından kaldırıldı. Xbox’ın Almanya sosyal medya uzmanı Maxi Gräff, videonun kendi taraflarında oluşan bir meseleden kaynaklı bir yanılgı olduğunu söyledi. Bu surattan üzdükleri Xbox oyuncularından da özür diledi.

Final Fantasy VII Remake, uzun senelerdir geliştirilme sürecinde. Sony, oyunu ilk olarak E3 2015 konferansında duyurmuştu. O zamanlar yapılan bültende PlayStation oyuncularının, oyunu herkesten evvel oynayacağı söylenmişti. Başka Bir Deyişle bu demek oluyor ki Final Fantasy VII Remake, büyük olasılıkla PlayStation’a özel bir reyin olarak kalmayabilir ancak yeniden de ne olacağını şimdiden kestirmek güç. Özellikle oyunun bilgisayara çıkıp çıkmayacağı mevzusunda bir hipotezde bulunmak ise en güçü.

Her şeye karşın böyle bir kusurun profesyonel ebatta yapılma olasılığı kuşkuya sarih. Belki de video tasarlandığından evvel paylaşıldığı için böyle bir yol izlenmiş olabilir. İlerleyen zamanlarda mevzuyla alakalı bir büyüme yaşanırsa sizlerle paylaşacağız.