FIFA 20’de Yer Alacak Olan 5 Ehemmiyetli Farklılık

FIFA 20'de Yer Alacak Olan 5 Ehemmiyetli Farklılık

EA, bugün FIFA 20 hakkında bazı ayrıntıların bulunduğu aktüelleme anekdotlarını resmî blogu üzerinden takipçileriyle paylaştı. Yayınlanan aktüelleme anekdotlarında FIFA 20’nin kariyer modu hakkında bir hayli ayrıntı bulunuyor. FIFA 20 kariyer modunda birkaç ufak farklılığın yanı gizeme bazı ehemmiyetli farklılıklar da yer alacak.

Anlaşılan FIFA 20, oyuncularına evvelki oyunlarına göre daha canlı ve etkin bir reyin tecrübeyi sunmak istiyor. Bunun için de oyuna bazı ehemmiyetli ayrıntıları ilave etmiş ve zati mevcut olan sistemleri ise geliştirmiş. 

FIFA 20 Menajerler

Yayınlanan aktüelleme anekdotlarına göre FIFA 20’de, reyin içi gazeteciler ve ekibiniz hakkında yorumlar bulunacak. Gazetecilerin yorumları; maç neticeyi, atılan goller, rakip, genel sezon performansı, maç evveli yorumlar ve daha aşırısını kapsayacak. Gazetecilerin bu yorumları ise oyuncuların performansını doğrudan etkileyebilecek.

EA’in söylemelerine göre oyunun menajerlik modunda da bazı ehemmiyetli farklılıklar bulunuyor. FIFA’ya yeni gelecek bir sistem sayesinde, artık menajer olarak oyuncularınızla konuşmalar yapabileceksiniz, bu konuşmalar oyuncuların performansına da tesirde bulunacak. Ayrıca, oyunda bayan menajerler de seçilebilecek.

FIFA 20’de yer alacak olan 5 ehemmiyetli farklılık;

Özelleştirilebilir Menajerler: Cinsiyet, beden tipi, cilt tonu, elbiseler ve saç tarzları tamamen özelleştirilebilir. Bayan menajerler de seçilebilir hale getirildi.

Tepkilere duyarlı moral ve performans: Basın buluşmaları, ekip rotasyonu, bire bir sohbetler ve daha aşırısı oyuncuları doğrudan etkileyebilir.

Enerjik Oyuncu Potansiyeli: Oyuncuların reyting istatistiği, oyuncuların maçlardaki performansına tesir edebilecek. Bu özellik, muhtemelen ekibe yeni katılmış olan ve reytingi daha da geliştirilebilecek olan genç oyuncular için en ehemmiyetli olanı.

Kariyer Özeti: Haber akışı artık maçlarınızdaki ehemmiyetli kırılma anlarını gösterecek.

Enerjik Kullanıcı Arayüzü: Premier Lig, Bundesliga, Ligue 1, LaLiga Santander, MLS, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’ne ait onaylı markaları artık kullanıcı arayüzünde görebileceksiniz.

FIFA 20 Kadın Menajer

Kariyer moduna gelecek farklılıkların yanı gizeme; VOLTA reyin modu, cadde futbolu ve reyin mekaniğinde yapılan bazı suni zekâ farklılıklarının da oyuna geleceği öğrenilenler arasındaydı.

Ayrıca oyunun standart modunun konsollar için 430 TL etrafında, bilgisayar versiyonunun ise 334 TL olacağı EA tarafına söylenmişti. Oyunun çıkış tarihi ise 27 Eylül 2019 olarak duyurulmuştu.