FIFA 19’daki Penaltı Mekaniklerinin Bozuk Olduğunu Gösteren Videolar

FIFA 19'daki Penaltı Mekaniklerinin Bozuk Olduğunu Gösteren Videolar
Reddit’te paylaşılan videolar, FIFA 19’un ‘bozuk’ penaltı mekaniklerini bir defa daha gündeme getirdi. Penaltı atışlarında toplar, kalecilerin ellerinden kayıp gidiyor.

Pek çok reyin eleştirmenine göre FIFA 19, son senelerin en iyi futbol oyunlarından biri olmayı muvaffak oldu. FIFA 17’nin üzerine çok ciddi iyileştirmeler getirmiş olan FIFA 18’den dahi daha iyi olmayı muvaffak olan FIFA 19, hem Xbox hem PC hem de PlayStation oyuncularına müthiş bir futbol tecrübeyi yaşatıyor.

FIFA 19 müthiş bir reyin olsa da oyunun çok ehemmiyetli bir ‘yanılgısı’ bulunuyor; penaltılar. Reeline bakarsanız penaltı mekanikleri oyuncuları hoşnut edecek biçimde oluşturulmuş gidişatta. Penaltı pozisyonlarında hem atışı kullanan, hem de kurtarışı yapan şahsın yapması gerekenler son derece kolay.

Penaltılar ile alakalı hakikat mesele, mekaniklerin tabir yerindeyse bozuk olması. Öyle ki; bazın ne yaparsanız yapın penaltıyı kurtarmak olası olmuyor. Kaleciyi doğru yere yönlendirseniz bile sanki elini zeytinyağıyla ovalamışcasına top ellerinin arasından kayıp gidiyor. Bu da zati penaltı kararıyla cezalandırılmış olan ekibin iki kere cezalandırılması anlamına geliyor.

Bu vaziyetten aşırısıyla davacı olan FIFA oyuncuları, şikayetlerini Reddit’e yükledikleri videolarla dile getirdiler. Alttaki videolardan da izleyebileceğiniz gibi FIFA 19’da penaltı mekanikleri fantastik derecede meseleli çalışıyor ve bir anlamda oyuncuların emeklerini yiyip tamamlıyor.

 

The drama of a penalty shootout… from r/FIFA Kaynak : https://comicbook.com/gaming/2019/02/10/fifa-19-ps4-xbox-pc-switch-penalties/