Facebook Lite Uygulamasına Karanlık Mod Takviyeyi Geldi

Facebook Lite Uygulamasına Karanlık Mod Takviyeyi Geldi

Uslu telefonlardaki son yarıyılların en popüler trendlerinden birisi de karanlık moddur. Uygulamalar ve hatta işletim sisteminin kendisi rastgele bir renk yerine tamamen koyu temalı renklere dönüşüyor, bu renklerin en baskını da elbette siyah oluyor.

Android, iOS ve bir hayli uygulama günümüzde karanlık moda sahip olsa da karanlık moda en ters renk temasına sahip olan Facebook, henüz uygulamasına bu özelliği getirmemişti. Firma, elbette kullanıcılarının merakla beklediği bu özellik üzerinde çalıştığını daha evvel göstermişti.

Facebook Lite’a karanlık mod gelmeye başladı:

facebook lite karanlık mod

Geçtiğimiz kasım ayında Facebook, ana uygulamasında karanlık mod yardımına dair bir iki şey paylaşmıştı. Ancak bu bültenin üzerinden uzun bir zaman geçmiş olmasına karşın ortada henüz bir karanlık mod bulunmuyor. En azından Facebook’un ana uygulaması için gidişat bu.

Çünkü Facebook, düşük bilgi kullanımı için ayrı geliştirilen Facebook Lite uygulamasına karanlık mod takviyeyi getirmeye başladı. Bir Hayli Facebook Lite kullanıcısı, uygulamalarında karanlık modunun bulunduğunu görünce epey neşelendi ve neşelerini öteki kullanıcılarla paylaştı.

Facebook’un karanlık mod alternatifi, bir hayli kullanıcı tarafından fark edilince bazı Facebook çalışanları da Lite uygulamasında bu dayanağın olduğunu doğruladı. Facebook Lite’ta karanlık modu açmak için yapmanız gereken tek şey uygulamadaki alternatifler menüsünü açan üç çizgi ikonuna basmak ve “Karanlık modu” alternatifini açmak.

Şayet uygulamanızda karanlık moda dair rastgele bir işaret göremiyorsanız hiç merak etmeyin. Facebook Lite’a gelecek karanlık mod önümüzdeki günlerde öteki kullanıcılara da dağıtılmaya başlayacak. Öte yandan Facebook ana uygulamasınınsa ne zaman karanlık moda kavuşacağı hâlâ bir resmiyet kazanmadı.

Geçtiğimiz haftalarda Facebook’un bir uygulamasının daha karanlık moda kavuştuğunu paylaşmıştık. O uygulama da Facebook Messenger’ın masaüstü versiyonuydu. Facebook ana uygulamasının karanlık modla nasıl gözükeceğini de geçtiğimiz aylarda sizlerle paylaşmıştık, görmek için bu yazımıza bakabilirsiniz.