Facebook, Instagram ve WhatsApp Bir Defa Daha Çöktü

Facebook, Instagram ve WhatsApp Bir Defa Daha Çöktü

Milyarlarca kullanıcı kitlesine erişen ve her geçen gün daha da gelişen sosyal medya uygulamaları Instagram, WhatsApp ve Facebook, ülkemizin de aralarında yer aldığı bazı bölgelerde sunucu meseleleri yaşıyor. Bazı bölgelerde yavaşlama bulunurken, bazı noktalarda ulaşımın tamamen kesildiği sunucuların, neden böyle bir meseleyle karşılaştığı şu anda öğrenilmiyor.

facebook çöktü mü

Down Detector adlı sitenin bilgilerine göre hem Facebook’da hem de Instagram’da vaziyet, Avrupa’da büyük kasvetlerin olduğuna işaret ediyor. Ülkemizde fazla olmasa da bir sualin teşkil ettiğini gözlemleyebilirsiniz. Ülkemizde sunucu kusurları daha çok yeni bir şey ilavelerken karşımıza çıkıyor.

Instagram

Özellikle Instagram, Avrupa bölgesinde büyük bir ulaşım kasveti yaşıyor. Sualin sunuculardan kaynaklandığı söylense de nedeninin ne olduğu şu an için bütün olarak öğrenilmiyor.

Her ne kadar 2019 senesinin başlarından beri bu meseleler teşkil etse de içerisinde bulunduğumuz Yaz aylarında bu meseleler gitgide çoğalmaya başladı. Facebook’un bu çöküntüler için süratli bir biçimde bir çözüm bulması gerekiyor çünkü kullanıcıların sabrı dolmaya başladı.