Facebook, Corona Virüs Sebebiyle Pazarlama Doruğunu İptal Etti

Facebook, Corona Virüs Sebebiyle Pazarlama Doruğunu İptal Etti

Teknoloji ve sosyal medya devi Facebook, önümüzdeki mart ayında San Francisco’da tertip edilmesi tasarlanan Küresel Pazarlama Zirvesi’nin ölümcül Corona virüsü salgını sebebiyle iptal edildiğini duyurdu. Facebook lafçısı, önceliklerinin çalışanların güvenliği ve sıhhati olduğunu, corona virüs irtibatlı kamu sıhhati tehlikeleri sebebiyle bu kararı aldıklarını açıkladı.

9-12 Mart tarihleri arasında San Fransisco Moscone Kurultay Merkezi’nde yapılması tasarlanan doruğun 4 bin katılımcıyı ağırlaması bekleniyordu. Barselona’da tertip edilmesi tasarlanan Mobil Dünya Kurultayı MWC 2020 de Corona virüsü evhamı sebebiyle iptal edilmişti.

Çok rakamda faallik iptal edildi

Facebook

Öte yandan IBM de yeniden San Fransisco Moscone Kurultay Merkezi’nde yapılması tasarlanan RSA konferansına katılmayacağına söyledi. IBM’in tüm dünyadan takribî 40 bin bireyin gelmesi beklenen konferanstan çekilme sebebi de Corona virüsü salgını. 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan şehrinde ortaya çıkıp tüm dünyaya dağılan Corona virüsü salgını, şu ana kadar 1526 bireyin yaşamını kaybetmesine neden oldu. 67 binin üzerinde olayın tespit edildiği salgın sebebiyle teknoloji devleri de faalliklerini iptal ediyor. MWC 2020 iptal edilmeden evvel Ericsson ve LG gibi işletmeler kurultaydan çekildiklerine söylemişti. Huawei, salgın sebebiyle Shenzhen’de hakikatleştirmeyi tasarladığı geliştirici konferansı HDC Cloud 2020‘nin ertelendiğini sarihlerken, yeniden Çinli teknoloji devi Xiaomi, Corona virüsünün dağılmasını bir nebze de olsa yavaşlatabilmek için Çin’deki mağazalarını birkaç gün süresince kapatacağını duyurmuştu.

Tech Crunch’ın aktardığına göre iptal edilmeden evvel WMC 2020’ye katılmayacağını fotoğrafı olarak söyleyen işletmeler şunlardı:

Kongre

A10 Networks Accedian Adtran Amazon Amdocs AppsFlyer ARCEP, France’s FCC AT&T BT Ciena Cisco CommScope Dali Wireless Deutsche Telekom Ericsson F5 Networks Facebook Gigaset HMD HPE iconectiv Intel InterDigital Interop Technologies KMW Communications LG McAfee MediaTek Micron Technology Nokia NTT Docomo Nvidia Radwin Rakuten Mobile Royole Corporation Sony Spirent Sprint STMicroelectronics Ulefone Umidigi Viber Viavi Vivo Vodafone World Wide Technology