Epic Games Store’un Geri Ödeme Siyaseti Yenilendi

Epic Games Store'un Geri Ödeme Siyaseti Yenilendi
Epic Games, geri ödeme siyasetini aktüelleyerek bu mevzuda Steam ile benzeyen bir siyaset haline getirdi.

Epic Games Store, geri ödeme siyasetini Steam pazarının koşullarına uygun bir biçimde aktüelleyerek satın alımın ilk iki haftasında, 2 saatten az oynanmış olması vaziyetinde şartsız geri ödeme yapma ihtimali tanıdı.

Henüz pek çok mevzuda kendini geliştirme sürecinde olan Epic Games Store ile alakalı en çok tartışılan mevzulardan biri, kullanıcıların fikirlerini paylaşacakları bir cins forumun olmamasıydı ancak gelen söylemelere göre kullanıcı yorumlarının olacağı bir kısım önümüzdeki yarıyılda store’a ilave edilecek.

Epic Games Store şu anda 30 değişik bölgede, 130 ülkede kullanılabilir vaziyette. Geliştirme safhasında olan özelliklerden bir değişiği ise oyunların mahallî para üniteleriyle sunulabilmesi kısmı. Zira şu an tüm oyunlar dolar türünden satışa sunuluyor. 

Epic Games Store henüz sadece iki aydır kullanımda ancak rakibi Steam’e mukayeseyle reyin geliştiricilere çok daha fazla hisse verdiği için, pazara dahil olduğu günden beri isminden sıkça laf ettirmeyi muvaffak oldu. Gelecekte Steam ile rekabetlerinde gelecekleri nokta ise merak uyandırıcı.

Kaynak : https://www.polygon.com/2019/1/11/18179100/epic-games-store-refund-policy-steam-pc