EMUI 10 Beta Versiyonu, Bazı Huawei ve Honor Modelleri İçin de Kullanılabilir Olacak

EMUI 10 Beta Versiyonu, Bazı Huawei ve Honor Modelleri İçin de Kullanılabilir Olacak

Huawei, EMUI 10’un sarih betasını 5 değişik aygıt için daha indirilebilir hâle getiriyor. Android 10‘un gelmesi ile beraber Huawei, arayüzü EMUI 10‘a yükseltmek istiyor ve betasına ulaşım izni verdiği aygıtlara yenilerine ilave ediyor. Bu makineler ise Huawei Nova 4e, Honor 20i, Huawei Maimang 8, Huawei Maimang 7 ve Huawei Enjoy 9S olmak üzere 5 adet.

Bu aygıtlardan yalnızca Çin ROM’u bulunanlar beta versiyonunu indirip kullanmaya başlayabilecekler. Beta versiyonunu indiren kullanıcıların çok fazla meseleyle karşılaşma olasılığı bulunduğundan dolayı bu mesullük tamamen kullanıcılara ait oluyor. Beta versiyonunu kullanmak isteyen kullanıcılar, altta bahsedeceğimiz direktifleri izleyerek kullanmaya başlayabilirler. 

EMUI 10 beta versiyonu nasıl edinilir?

EMUI 10

İlk adımda beta uygulamasına girerek koşulları ve şartları kabul faktörüz gerekiyor. Daha sonra ise Huawei ID’nizi, telefon numaranızı ve e-posta adresinizi girerek hesabınıza giriş yapın. Alttaki çubuktan ise ‘Kişisel’i seçip ve ‘Projeye Katıl’ ögesine tıklayın. Bundan sonra ise ‘Mevcut Proje’yi seçin ve en son ona kaydedil.

Müracaat Etmeden evvel EMUI‘ın en son versiyonunu kullandığınızdan emin olmanız ve natürel ki de aygıtınızın rootlu olmaması gerekiyor. Bunlara ek olarak makinenizde en az 6 GB boş yer bulunması koşul. Aksi bir gidişatta aktüelleme galibiyetsiz olur. Ayrıca hâlâ beta versiyonunda olmasından dolayı birtakım yanılgılarla karşılaşabilirsiniz. 

EMUI 10 ile telefonunuza muhtelif özellikler geliyor ve bunlarla beraber bir ekip performans ayalamaları da yapılıyor. Daha anlaşılır arayüz ögeleri, yeni ekran geçişleri, menüler ve bildirim oturumunu gösteren ‘Magazine’ stili tarzdan esinlenilmiş yeni bir UX de ilave edilen yeni özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca yeni ilave edilen Always On Screen başka bir deyişle her zaman sarih duran bir ekran Huawei telefonlara ekstra bir sürükleyicilik katacak.

EMUI 10 ile gelen yenilikler:

Karanlık Mod takviyeyi Daha geliştirilmiş bir güvenlik Ekipman marifetlerini geliştirmek için karşılıklı destek paylaşımı Tek değişle ekran paylaşımı Çoklu ekran paylaşımı Huawei HiCar ARK derleyici GPU Turbo Super File System Lin Turbo

Tam bunlara ek olarak ise aygıt Android 10 ile beraber gelen performans çoğalışına ve artırılmış güvenlik alternatiflerine de sahip olacak.