EA CEO’su, Sims 5’in Yolda Olduğunu Resmen Doğruladı

EA CEO'su, Sims 5'in Yolda Olduğunu Resmen Doğruladı

Bir zamandır Sims 5 hakkında kafa yoran oyucuların beklediği haber sonunda geldi. Oyunun yayıncısı olan EA’nın CEO’su Andrew Wilson, Sims 5 hakkında oyuncuların beklediği o hoş haberi verdi.

Wilson; reyin şahsiyetlerinin geliştirildiğini, yeni kişiliklerin daha cümbüşlü ve hakikatçi olduğunu söylerken yeni oyunun yakında geleceğini belirtti. Haberler bununla da bitmiyor. Wilson’ın oyuncuları heyecanlandıracak bir haberi daha var.

Sims 5, bir hayli platform için yayınlanacak:

Wilson, yaptığı söylemede Sims 5’in yeni platformlar için de yayınlanacağını söyledi. Başka Bir Deyişle Sims 5, PlayStation 5 ve Xbox Series X’te de oynanabilecek. Wilson, Sims’in aynı zamanda bulut tabanlı reyin platformlarında ve sosyal medyada da oynanabileceğini duyurdu.

Oyunculara bu platformlarda iyi tecrübeler kazandırmak istediklerini ve bu surattan oyunun hâlâ gelişim evresinde olduğunu haber veren Wilson, reyin ne zaman çıkacak sualine net bir tarih vermedi.

Oyuncular kendilerini de oyuna dâhil edebilecek:

Sims 5’te beklenen bir öbür özellik ise oyunun çevrimiçi olması ve oyuncuların kendi şahsiyetlerini oyuna dâhil edebilmeleri. Wilson, oyuncuların kendi dostlarıyla beraber Sims âleminde hoş ve cümbüşlü zaman geçirmesini istediklerini belirtiyor. Tüm bu yeniliklerden sonra Sims hayranlarının coşkulu bekleyişi devam edecek gibi görünüyor.

Henüz senenin başında olduğumuz için oyunun ne zaman çıkacağına dair kesin bir bilgi olmamakla birlikte oyunu geliştirme çalışmalarının süratle devam ettiğini söyleyebiliriz. Tanıtım tarihi ne zaman belirli olur öğrenilmiyor fakat 2020 seneyi içinde oyunun çıkacağı varsayım ediliyor. Kısacası oyuncuların bu sene Sims 5 için bekleyişleri son bulabilir.