DiRT Rally 2.0, Steam ve Oculus’da Sanal Reellik Yardımı Aldı

DiRT Rally 2.0, Steam ve Oculus'da Sanal Reellik Yardımı Aldı

1985’de kurulan, araba yarışlarını mevzu alan video oyunları geliştiren İngiliz işletme Codemasters’ın simülasyon oyunu Dirt Rally 2.0, artık Oculus ve Steam üzerinden sanal gerçeklik formatında oynanabilecek.

Bu senenin başlarında piyasaya sürülen oyunun daha evvel sanal gerçeklik yardımı yoktu. Bir araba simülasyon oyunu olduğu için sanal gerçeklik yardımı olmaması çokça tenkit etiliyordu. DiRT Rally 2.0, nihayet bugün sanal gerçeklik formunda oynanabilmesini sağlayan aktüellemeyi aldı. Oyunun Steam’deki versiyonu 1.7 aktüellemesiyle sanal gerçeklik yardımı alırken reyin, Oculus Mağazası’nda yeni çıkış yaptı.

codemasters

DiRT Rally 2.0’ın başındaki ad Ross Gowing, “Tanıtımdan beri topluluğumuz, DiRT Rally 2.0’ın VR versiyonunun çıkması için çok ısrarcı oldu. Bu surattan oyunun PC versiyonuna VR yardımı getirmekten mutluluk dinliyoruz” dedi ve ilave etti: “Bir Hayli oyuncu için VR’ın, ralli sürüşünü tecrübelemenin tek yolu olduğu ve bunun oyuncuların daha evvel hiç tecrübelemediği bir şey olduğu için çok zevkli olacaktır.”

Steam’deki yeni OpenVR uygulaması, resmen HTC Vive ve Valve Index sanal gerçeklik gözlüklerini destekliyor. Bu arada Oculus Store versiyonu, Rift ve Rift S sanal gerçeklik gözlüklerini destekliyor. Geliştirici, oyunculara en iyi sanal gerçeklik tecrübeyi için bir AMD RX Vega 56 veya Nvidia GTX 1070 sahip olmalarını nasihat ediyor.

İşletme, PlayStation VR oyuncularının kendi platformlarına da DiRT Rally 2.0 gelip gelmeyeceğine dair suallerini cevapsız vazgeçmedi. Codemasters, PSVR yardımı ilave etmek için şimdilik rastgele bir tasarıları olmadığını belirtti.