Death Stranding, Hem Epic Games Store Hem de Steam’de Ön Satışa Sunuldu

Death Stranding, Hem Epic Games Store Hem de Steam'de Ön Satışa Sunuldu

Hideo Kojima’nın kurduğu Kojima Productions‘ın geliştiriciliğini üstlendiği Death Stranding, özellikle PlayStation 4 oyuncuları için çok fazla temenni yaratmıştı. İmalciliğini Hideo Kojima yaptığı için zati aşırısıyla merak yaratan reyin, yayınlanan oynanış videoları ve fragmanlar ile beraber temennileri aşırısıyla artırmıştı. Daha sonrasında Kojima Productions’ın Twitter üzerinde yaptığı bir söylemede oyunun PC platformu için de piyasaya sürüleceği duyurulmuştu.

Bu söylemeden sonra PlayStation 4 oyuncularının yanında PC oyuncularını da temenni içine sokan Death Stranding, iki platformun oyuncularının da favorisi olmuştu. Bu haber çıktıktan sonra oyunun sadece Epic Games Store üzerinde satışa sunulacağı ile alakalı rivayetler ortaya çıkmıştı ancak bugün yayınlanan bir haber ile bu rivayet reddedildi.

Reyin hem Epic Games Store hem de Steam üzerinde ön satışa sunuldu:

Death Stranding

Kojima Productions ve 505 Games, bugün yayınladıkları bir haber ile oyunun sadece Epic Games Store platformunda yayınlanacağı dedikodularına noktayı koydu. İnternet sitelerinde yayınlanan haberde oyunun iki mağazada da yayınlanacağı doğrulandı. Bununla beraber Death Stranding hem Steam’de hem de Epic Games Store’da ön satışa açıldı.

Yayınlanan oynanış videolarının yanı gizeme bugün PlayStation 4 platformu için oynanabilir hâle gelen reyin, temenni içerisine giren PC oyuncularını azıcık üzmüş olabilir çünkü oyunu oynayan bireylerden gelen değerlendirmeler, PC oyuncularını daha büyük bir temenni içerisine soktu. Norman Reedus ve Mads Mikkelsen gibi şöhretli oyunculara konut sahipliği yapan oyunu PC oyuncuları azıcık daha beklemek zorunda kalacak.

Konsol ve bilgisayar oyuncularının favorisi hâline gelen Death Stranding, bugün itibariyle PlayStation 4 Mağaza’da satışa sunuldu. Bunun yanı gizeme Steam ve Epic Games Store‘da ön siparişleri açılan Death Stranding, 399 TL’lik bir maliyet yaftasına sahip. 2020 senesinin yaz aylarında piyasaya sürülmesi beklenen Death Stranding, Türkçe altyazı ve arayüz yardımıyla geliyor.