Deadpool 2’nin Rejisörü Leitch’e Göre Deadpool 3, +18 Sınırlaması Gerektirmeyecek

Deadpool 2'nin Rejisörü Leitch'e Göre Deadpool 3, +18 Sınırlaması Gerektirmeyecek

Amerikan Sinema Filmleri Derneği’nin tanımladığı derecelendirmelerden biri olan “R-Rated” ifadesi; filmde cinsellik, küfür ve şiddet gibi çocukların izlemesinin uygun olmadığı ögelerin varlığını göstermek için kullanılıyor. Hepimiz öğreniyoruz ki Deadpool, bu saydığımız üç şeyi de aşırısıyla hoşlanan bir kişilik ve dolayısıyla Deadpool filmleri de bu yaş sınırlamasını almış gidişatta.

Disney, Fox’u satın aldığından beri çenesi düşük kahramanımız Deadpool’un hayranları, şahsiyetin yaş sınırlamasını delip geçen hareketleriyle Marvel Sinematik Kâinatı’ne nasıl dâhil edileceğini merak ediyordu. Leitch, “Kişiliğimiz ‘R-Rated’ ifadesini almış gidişatta. Dolayısıyla şehirle de Marvel Sinematik Kâinatı’nin bir markası olmak zorunda değil ancak şahsiyetin kesinlikle erişkinlere müteveccih olması gerektiğini de düşünmüyorum. Bunlarla beraber Disney, sadece 13 yaş sınırlaması olan filmler yapmak zorunda da değil” dedi.

Deadpool

Disney’in CEO’su Bob Iger, daha evvel Fox’ta olduğu gibi R-Rated ifadesini almış Marvel filmleri yapacaklarını belirtmişti. Daha evvel yeni ve erişkinlere müteveccih bir Marvel Studios markası çıkabileceği spekülasyonları ortalıkta geziyordu ancak hâlâ mevzuyla alakalı yeni bir bilgi gelmedi. Deadpool filmleri hakkında ehemmiyetli adlardan gelen bu söylemeler sonrası serinin mümkün 3. filminin yeniden yaş kısıtlamasıyla karşı karşıya kalıp kalmayacağını önümüzdeki süreçte hep beraber göreceğiz.