DC Dizi Cihani’nden Crisis on Infinite Earths’nam Yayın Tarihi Söylendi

DC Dizi Cihani'nden Crisis on Infinite Earths’nam Yayın Tarihi Söylendi

DC, beyaz perdede tamlığı bütün anlamıyla sağlayamasa da uzun senelerdir televizyon dizileri yapıyor. Burada oluşturduğu oldukça eforlu bir cihan var. Bu cihan dâhilinde her yıl tüm dizilerin birleştiği bir faallik tertip ediliyor ve bu yıl tertip edilen faalliğin adıysa “Crisis on Infinite Earths” olacak.

Yapılan söylemeyle beraber bu faalliğin yayınlanın tarihleri de muhakkak oldu. Faallik toplam 5 kısım sürecek ve kâinatta bulunan 5 dizi de bir kısmını bu aktifliğe ayıracak. Crisis on Infinite Earths’nam yayın takvimi şu biçimde:

Supergirl: 8 Aralık 2019 Batwoman: 9 Aralık 2019 The Flash: 10 Aralık 2019 Arrow: 14 Ocak 2020 Legends of Tomorrow: 14 Ocak 2020

crisis on earth-x

Flash’la beraber yayınlanan kısımla araya girecek olan faallik, Ocak ayında aynı gün içerisinde arka arkaya yayınlanan kısımlarla arayı kapatacak. Faallik için tertip edilen basın turunda Black Lightning kişiliklerinin aktiflikte yer alacağı söylendi. Bunun yanında ikonik ses sanatçışı Kevin Conroy da Bruce Wayne’i canlandıracak.

Crisis on Infinite Earths zamanınca işlenen mevzu, aynı adlı çizgi romanla eş biçimde başlayacak. İlk olarak birden fazla paralel cihan devrilecek ve şahsiyetlerimizin vazifeleri de bu tahribi durdurmaya çalışmak olacak. Söylenene göre bu kısımlarla çizgi romanda bulunan sahnelere de yer verilecek. Arrow’un üretimcisi Marc Guggenheim, mevzuyla alakalı yaptığı söylemelerde DC’nin kendilerine Crisis on Infinite Earths hakkında yapılması gerekenler eşi bir liste verdiğini söyledi. Aynı zamanda yaptıkları işin DC cihanı için mukaddes sayılabileceğini söyleyen Guggenheim, bu işi makûs yapmak gibi bir alternatifleri olmadığından bahsetti.