Daha Önceki Kabin Memuru, Uçak Tuvaletinin Kullanılacağı En Doğru Zamanı Söyledi

Daha Önceki Kabin Memuru, Uçak Tuvaletinin Kullanılacağı En Doğru Zamanı Söyledi

Yolcu uçakları, teknolojinin insanlara sunduğu en ehemmiyetli nimetlerden bir tanesi. Zira bugün, uçaklar aracılığıyla kıtalar arası seyahatler dahi olası hale geldi ve insanlar, olası olan en düşük müddetlerle gitmek istediklere yerlere erişebiliyorlar. Hal böyle olunca da insanlar hem zamandan tasarruf etmek hem de konforlu bir yolculuk geçirmek için sık sık uçakları seçim ediyorlar.

Uçak yolculukları, Türkiye içerisinde en fazla 2 saat kadar sürüyor. Ancak bu iki saatlik süreç içerisinde dahi bedenimiz çok ciddi bir tazyik altında kalıyor. Bu da doğrudan bedenimizi etkiliyor ve sindirim sistemimizi çalıştırıyor. Ancak uçaklardaki tuvaletler, çoğumuz için istediğimiz nitelikte olmayabiliyor. Netice olarak sindirim sistemi, istenmeyen kokulara sebebiyet verebiliyor.

Uçak Yolculuğu

Peki tuvaleti kullanmak için en doğru zamanın hangi an olduğunu hiç merak ettiniz mi? İşte daha önceki bir kabin vazifelisi olan Erika Roth, bu sualin yanıtını verdi. Şayet sizler de uçaklardaki tuvaletleri kullanmaktan çekiniyorsanız, bugünden sonra böyle bir çekinceniz kalmayacak. Zira Roth, kokudan çekinen yolcuların ne zaman tuvalete gitmesi gerektiğini net ve basit anlaşılacak bir biçimde söylüyor.

Roth’a göre uçak tuvaletini kullanmak için en iyi fırsat, kaptanın emniyet kemerlerinizi çıkarabilmeniz için ikaz verdiği an. Başka Bir Deyişle uçuş başladıktan sonra üzerinizde yanan emniyet kemeri ikaz ışığı söndüğünde, tuvaleti kullanmak için en doğru zamandasınız demektir. Ancak bu müddeti kaçırmamanız ehemmiyetli zira Roth, kabin misyonlularının ikram dağıtımına başlamadan evvel tuvalete gitmeniz gerektiğini ifade ediyor. Peki neden?

Uçak yolculuğu

Hakikatine bakacak olursak Roth’un söylemelerinin esasında çok kolay bir neden uyuyor. Şöyle ki; Roth’un söylediği an uçuş yeni başlamış oluyor. Dolayısıyla da yolcuların büyük bir kısmı, o an için tuvalet lüzumu sezmiyor. Roth, işte bu surattan tuvalete gitmeniz için en uygun anın, emniyet kemer ikazı söndükten sonra olduğunu söylüyor. Çoğu zaman hiç kimse, sizi kapının önünde bekliyor olmayacak.