Cybertruck’ın Forza Oyunlarına İlave Edilmesi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Cybertruck'ın Forza Oyunlarına İlave Edilmesi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Gelişmiş teknolojiye sahip Tesla Cybertruck, popülerliği ile interneti kasıp kavuruyor. Vasıtayı kullanmak isteyen ancak buna para ödemek istemeyen oyuncular, popüler imza kampanyası platformu Change.org sitesinde bir imza kampanyası başlattı.

İmza kampanyası ile Microsoft, Turn 10 Studios, Playground Games ve Tesla işletmelerine erişmeyi kasteden oyuncular, bu firmaların ortaklaşa çalışarak Cybertruck’ı Forza Horizon 4’e hatta yeni Forza oyununa ilave etmelerini arz ediyorlar. Bugün başlatılan kampanyayı henüz yalnızca 29 şahıs imza attı. Başka Bir Deyişle oyunun üreticisi ya da dağıtıcısının kampanyayı görüp dikkate alması için daha çok yol var.

Cybertruck’ı sıradaki Forza oyununda görmemiz mümkün:

tesla model s forza

Şu anda Forza Motorsport 7’de de Forza Horizon 4’te de hiçbir Tesla modeli mevcut değil. Yeniden de bu imza kampanyası zafersizlikle sonuçlansa dahi evvelki oyunlardaki misallerden dolayı sonraki Forza oyununun ya da mevcut Forza oyunlarının vasıta listesine Tesla Cybertruck’ın ilave edilmesi gayet yüksek bir ihtimalli bir vaziyet. Daha evvel Tesla Model S; Forza Horizon 2, Forza Horizon 3 ve Forza Motorsport 6’da yer almıştı. İlk çıkan Tesla otomobili Tesla Roadster’ı ise Forza Motorsport 4 oyununda kullanmak muhtemeldi. 

Son birkaç yıldır ilk defa bir sene içinde seriye ait yeni bir reyin çıkarmayan Microsoft, 2019 seneyi içerisinde yeni bir Forza oyunu yayınlamadı. Bunun yerine geliştiriciler, mevcut olan Forza Motorsport 7 ve Forza Horizon 4 oyunlarını yeni arabalar ilave etmek yoluyla geliştirmekle meşgul oldular.

Microsoft’un sıradaki konsolu Scarlett ismi altında tanıtılacak ve 2020’nin yaz aylarında satışa sunulacak. Konsol ile alakalı çok fazla ayrıntı mevcut değil ama Scarlett’ın Xbox One X’ten 4 kat daha eforlu olacağı öngörülen özel bir operasyoncuyla geleceği söyleniyor. Ayrıca rivayetlere göre sıradaki Forza oyunu, bu konsolla beraber satışa sunulacak. Bu ihtimal, Microsoft’un neden 2019’da yeni bir Forza oyunu çıkarmadığına yanıt olabilir.