Canon’un Göz Hakimiyetli Odak ve Kablosuz Şarj Tescilleri Ortaya Çıktı

Canon’un Göz Hakimiyetli Odak ve Kablosuz Şarj Tescilleri Ortaya Çıktı

Canon yeni tesciller alma mevzusunda dünyanın en faal işletmelerinden biri diyebiliriz. Bu surattan da firmanın aldıkları tesciller istikametinde gelecek tasarılarının ne olduğunu kestirmek azıcık güç olabiliyor. Ancak firmanın aldığı son iki tescil, resim sürükleme meraklılarını neşelendirecek türden. Alınan son iki tescil göz hakimiyetli otomatik odaklama ve kablosuz şarjla alakalı.

Göz hakimiyetli otomatik odaklama için alınan tescil, Canon News tarafından fark edildi. İşletme bu tescille daha önceki Canon teknolojilerini yeni aynasız resim aygıtlarına getirmeyi kastediyor. Teknoloji, otomatik odak noktasını ayarlamak için vizörde baktığınız konumu idrak ediyor. Canon News’şan belirtiğine göre, yeni teknolojinin daha önceki Göz Hakimiyetli Odaklama teknolojisinden çok da değişik görünmüyor.

canon göz kontrollü odak

İkinci tescil ise Canon Watch tarafından fark edildi. Bu tescil, kameralar ve öbür taşıtların kablosuz olarak şarj edilmesine içeriyor. Tescilde görüldüğü kadarı için konuşacak olursak, bir şarj matı NFC aracılığıyla kameraya bağlanıyor ve ne kadar efor harcayacağı tanımlanıyor. Bu sayede de efor çıkışının belli bir eşiği geçmesi yasaklanıyor. Bu özellik güvenlik açısından ehemmiyetli.

Canon’un gelecekte atacağı adımların ne olduğunu kestirmek her ne kadar güç olsa da özellikle son yarıyılda uslu telefonlarda görülen kablosuz şarj özelliğini kendi mahsullerine de dahil etmek istemeleri çok olası. Ayrıca firmanın daha evvel de Göz Hakimiyetli Odak özelliğini kullanmış olmasından dolayı, çok geçmeden yeni kameralara bu özelliğin de getirilmesi mümkün.