Canon, 2020’de 80 MP’lik Ultra Yüksek Çözünürlüklü Bir Kamera Tanıtacak

Canon, 2020'de 80 MP’lik Ultra Yüksek Çözünürlüklü Bir Kamera Tanıtacak

Canonrumors, Canon’un 2020 başında 80 MP gibi bir ultra çözünürlüklü resim cihazı piyasaya süreceğini iddia etti. Canonrumors’un prototiplerine eriştiğini iddia etti yeni resim aygıtıyla Canon, cihazlarında ehemmiyetli farklılıklara gidiyor. 

Elinde cihazın prototipinin olduğunu iddia eden Canonrumors’a göre EOS R’ler evvelki Canon cihazlara göre daha büyük bir LCD ekrana sahip olacak. Aynı zamanda EOS R’nin 80 MP bütün çerçeve görüntü sensörü olacak ve vizör, evvelki modellerden daha büyük olacak. EOS R’le birlikte Canon, joysticklerde de farklılıklara gidiyor. Ayrıca EOS R’lerin çift SD kart yuvasına sahip olacağı iddia edildi.

canon

Canonrumors vizörün alt/yukarıya hareket ettirilebileceğini iddia ediyor. Ancak bu bilgi hala kesin değil. Bilgiye göre hareket ettirilebilen kısım vizör değil LCD ekran da olabilir. 

Canon EOS R’lerle birlikte EOS 5DS ve EOS 5DS R’leri artık aktüellemekten bırakacak gibi görünüyor. Canonrumors, yeni modele “EOS R” adını vermiş gidişatta. Ancak yeni modelin adı Canon fotoğrafı olarak başka biçimde de söylenebilir. Canon’un bu çözünürlük canavarı yeni resim cihazını 2020 senesinin başında tanıtacağı söyleniyor.