Call of Duty: Mobile’a Reyin Kolu Yardımı Geleceğini Gösteren Söyleme

Call of Duty: Mobile’a Reyin Kolu Yardımı Geleceğini Gösteren Söyleme

Uslu telefonlar oldukça büyüdü ve bu büyüme, reyin şirketlerine de daha gelişmiş mobil oyunlar yapma bahtı verdi. Hatta oyuncu telefonları dahi piyasaya çıktı. FPS cinsi de son senelerde mobil reyin piyasasında büyük arz görüyor. Hâlihazırda bir ada sahip olan Call of Duty de Call of Duty: Mobile ile yaşamımıza girmiş oldu. Piyasaya girer girmez büyük sükse yapan oyuna şimdi de kumanda yardımı geliyor. Bu yardım, telefonuyla beraber PS4 veya Xbox One kumandası kullanmak isteyenlere hitap ediyor. 

Oyunun subreddit’inde yer alan bir gönderi, gelecek aktüellemenin kullanıcı geri bildirimlerini göz önüne aldığını belirtirken gelecek hafta ilave edilecek özellikleri de belirtiyor. Bu denli rekabetçi bir oyunda kumanda yardımı pek çok oyuncu tarafından arz edilen bir özelliktir. 

Activision: ‘Sizi dinliyoruz’

call of duty: mobile

Activision da bu gidişatın farkında ve bu özelliğin şu anda test safhasında olduğunu belirtiyor. Özelliğin gerçekten ilave edilip ilave edilmeyeceği henüz belirli değil ancak oyunun üretimcileri bu özelliğin “uygun ve balanslı biçimde” ilave edileceğini belirtiyor. “Kumanda yardımı mevzusunda sizi sarih biçimde dinliyoruz” diyen Activision, “Şu anda kumanda yardımını test ediyor ve özelliği zaman içerisinde sunma ihtimalini değerlendiriyoruz ama bu özelliğin uygun ve balanslı biçimde ilave edildiğinden emin olmalıyız” diyor. 

Muhtemelen kumanda yardımı, eş oyunlardaki gibi maç eşleşmelerinde oyuncuları kullandıkları aygıtlara göre eşleştirecek. Başka Bir Deyişle bir tarafın öbürüne karşı belirgin bir avantajı olmayacak. Oyuncuların öteki arzları arasında daha fazla giriş seçeneği, performans geliştirmeleri ve şike bildirimleri yer alıyor. Activision, giriş seçeneklerini değerlendirdiğini söylüyor ve şikelere karşı reyin içi raporlama vasıtalarını kullanmak için çalışmalar yapıyor. Call of Duty: Mobile, Android ve iOS aygıtlarda fiyatsız olarak indirilip oynanabiliyor.