Call of Duty: Çağdaş Warfare’ın Çevrimiçi Haritaları Belirli Oldu

Call of Duty: Çağdaş Warfare'ın Çevrimiçi Haritaları Belirli Oldu

Oyunseverler, uzun zamandır artık bir basmakalıp haline gelmiş olan Call of Duty’nin son versiyonu olan Call of Duty: Çağdaş Warfare’ı bekliyorlar. Oyunla alakalı bugüne kadar çok rakamda söyleme yapıldı. Hakikatine bakacak olursak oyunun pek çok ayrıntıyı öğreniliyor ancak elbette bunların hiçbiri oyundan alınacak olan sevinci eksiltmiyor.

Oyunla alakalı yapılan son söylemelerse oyunun çevrimiçi modundaki haritaların nasıl olacağını ortaya koyuyor. Buna göre Call of Duty: Çağdaş Warfare’ın çevrimiçi modunda her biri değişik stratejisel modları kapsayan üç değişik harita bulunacak.

call of duty

Yapılan söylemelere göre Call of Duty: Çağdaş Warfare’ın ilk haritası ikişer karakter ekipleri kaldıran aşırısıyla ufak olacak bir biçimde planlanmış vaziyette. Oyunun ikinci haritası ise 6’şar ve 10’ar karakter ekipleri kaldırabilecek olan orta ebatlarda olacak. Son harita ise 20’şer karakter ekipleri destekleyecek bir biçimde geliştirilmiş vaziyette. 

Bu haritalarla alakalı ayrıntılı bilgilere yer verilmedi ancak yapılan söylemelere göre her üç haritanın oluşturulmasında da daha nitelikli bir reyin tecrübeyi göz önünde bulunduruldu. Geliştirici firma, Call of Duty: Çağdaş Warfare’ın harita tasarımları yapılırken basmakalıp vefat maçı cinsindeki oyunlardan esin alındığını ve bu bağlamda haritalarda bol bol tepelik bölgelerin bulunacağını ifade etti.

Reyin, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek ancak Activision, Call of Duty: Çağdaş Warfare’ın ön sipariş programını başlatmış vaziyette. Buna göre Call of Duty: Çağdaş Warfare Xbox, PlayStation ve bilgisayar platformlarının her üçü için de üç değişik versiyon olarak karşımıza çıkacak. Oyunun vasati maliyetiyse hem Xbox hem de PS4 için 550 TL’den yüksek olacak. Oyunun bilgisayar versiyonu içinse maliyetler, 59.99 euro’dan takribî 370 TL başlıyor.