Call Of Duty: Çağdaş Warfare, Konsollarda Klavye ve Fare İle Oynamaya İzin Verecek

Call Of Duty: Çağdaş Warfare, Konsollarda Klavye ve Fare İle Oynamaya İzin Verecek

Call of Duty: Çağdaş Warfare, platformlar arası bir reyin olarak duyurulmuştu. Bu da tüm Call of Duty acelesi arasında bir ilk olmuştu. Platformlar arası oynayabilmenin yanında Activision’un, aynı zamanda konsollarda mouse ve klavye kullanımına da izin vereceği söyleniyordu. Yapılan son söylemeler de bunu doğruladı.

Infinity Ward tasarım direktörü Joe Cecot, PlayStation Blog’a yaptığı açıklamarda Çağdaş Warfare’in eşleştirme sisteminin etraf ünitelerini destekleyeceğini söyledi. Joe Cecot yaptığı söylemede, “Bir Gamepad kullanıyorsanız, gamepad kullanan başka oyuncularla takılacaksınız. Eş biçimde, bir fare ve klavye kullanıyorsanız, fare ve klavye kullanan bireylerle beraber veya onlara karşı oynayacaksınız.” laflarına yer verdi.

COD: Modern Warfare

Platformlar arası oynanabilen ve konsollarda klavye, mouse kullanılmasına izin veren bir hayli reyin mevcut. Tıpkı öteki bu oyunlar gibi Call of Duty’de oyuna hangi etraf üniteyi ile başlarsanız onunla devam etmenizi istiyor ve reyin sırasında mevcut etraf ünitenizi değiştirmenize izin vermiyor. Bu yöntemle de oyunda denkliğin sağlandığını söylüyor.

Çoklu oyuncu modunun oyunda yer alacağı daha evvelden öğrenilenler arasında yer alıyordu. Reyin hakkında öteki öğrenilenler ise; “fov slider” özelliği, hudutsuz kare sürati takviyeyi, HDR takviyeyi ve çoklu monitör yapılandırmalarını destekleyecek olması. Bunların yanında reyin, Nvidia’nın RTX teknolojisi ile de geçimli bir biçimde çalışacak.

Oyunun vasati maliyetinin konsollar için 550 TL’den yüksek olacağı hipotez ediliyor. Oyunun bilgisayar versiyonu içinse maliyetler 59,99 euro’dan takribî 370 TL başlıyor. Türkiye maliyetlerinin ne olacağını öğrenmesek de çok ucuz olmayacağına kanı getirebiliriz. Haberimizi noktalamadan evvel, Call of Duty: Çağdaş Warfare’ın sarih betasının 21 Eylül olduğunu ve tüm platformlar için çıkış tarihininse 25 Ekim olduğunu andırdırmak isteriz.