Cadde ortasında 2 ufak kız çocuğunu taciz eden sapığa tahliye kararı!

Cadde ortasında 2 ufak kız çocuğunu taciz eden sapığa tahliye kararı!

Vaka, geçen sene Aralık ayında, İzmir’in Karabağlar ilçesinde yaşandı. 11 ve 12 yaşındaki 2 kız çocuğu, mektep çıkışı konutlarına doğru yürüyordu. İddialara göre 2 kız çocuğunun yanına motosikletiyle yanaşan bir birey, pantolonunu indirip cinsel uzvunu gösterip, göz kırpttı. Korkan kızlar, kaçarak konutlarına gitti. 

Kızların aileleri vakayı bilir bilmez davacı oldu. Polis araştırmaları neticesinde, iddia edilen şahsın kimliğini tanımladı ve nezaretine aldı. Nezaretine alınan şahsı, 2 kız çocuğu da teşhis etti. 

Kuşkulu birey ifadesinde, ufak kızlara cinsel uzvunu öğrenerek göstermediğini korunarak, “Uzun zamandır tiner kullandığım için kendimde değildim. Vaka günü mektebin önünden geçerken, tuvaletim geldi. Motosikletin üzerindeyken pantolonumu indirip, ufak tuvaletimi yaptım. Bu sırada iki kız çocuğunun geldiğini gördüm ama tuvaletimi yapmaya devam ettim. Tinerin tesiriyle hareketlerimin farkında değildim. Çocuklara cinsel uzvumu isteyerek göstermedim, pişmanım” dedi. Adliyeye sevk edildi ve hapsedildi. ‘Çocuğa karşı cinsel taciz’ yargılamasıyla dava açıldı.

ARDINDAN ‘POLİS BASKI YAPTI’ DİYEREK İFADE DEĞİŞTİRDİ

İzmir 40. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk mahkemesine tutuklu maznun, mağdur kız çocukları ve aileleri ile taraf avukatları katıldı. Polisteki ifadesini değiştiren maznun, “Demircilik yaptığı için tinere maruz kalıyorum. Tiner kullanamadım. Tuvaletim geldiği için tuvaletimi yaptım. İki kızı görmedim. Onlara göz kırpmadım. Cinsel uzvumu göstermedim ve bir şey demedim. Hakkımdaki yargılamaları kabul etmiyorum” dedi.

Ardından maznuna neden ifadesini değiştirdiği soruldu. Maznun, polisin kendisine baskı yaptığını ve kabahati kabullenmesini istediğini iddia etti. Mağdur çocuklar ise sosyal hizmet uzmanı eşliğinde verdikleri ifadelerinde, maznunun mektep çıkışında cinsel uzvunu göstererek tacizde bulunduğu söyledi.

‘CEMİYET İÇİN RİSK TALEP EDİYOR’

Mağdurların avukatı Suat İşler, maznunun verdiği ifadenin hakikati yansıtmadığını belirterek, “Mağdurlar maznunu sarihçe teşhis etmişledir. İkisi de yaşadığı vakanın şuurundadır. Maznunun cemiyet için risk talep ettiğini düşünüyoruz. Müvekkillerimin yaşadığı fobi ortadadır ve mekteplerine devam etmektedirler. Bu surattan suçlama sonuna kadar maznunun tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istiyoruz” dedi. Maznun avukatı ise müvekkilinin idrar yakalayamama problemi olduğunu ve bazı ilaçlar kullandığını korundu.

CiNSEL TACİS MAZNUNU TAHLİYE EDİLDİ

Tekerrür laf isteyen SanıK, uzun zamandır çocuk sahibi olmak için rehabilitasyon gördüğünü belirterek, “Ben çocuklara asla böyle bir şey yapmam” dedi. Duruşma, maznunu, korunmasının alınmış olması ile bir araya gelmesi gereken başka bir kanıt bulunmadığı bahanesiyle tahliye etti. Mahkeme ertelendi.