Büyük İkramiye Maliyetiyle Satın Alınabilecek Aston Martin DBS Superleggera Türkiye’de

Büyük İkramiye Maliyetiyle Satın Alınabilecek Aston Martin DBS Superleggera Türkiye’de
Aston Martin’in DBS Superleggera modeli Türkiye’ye geldi. Zati kimsenin ucuz olmasını beklemediği taşıtın Türkiye maliyeti dudak uçuklattı.

Aston Martin’in daha önceki efsanelerinden DBS modeli, geçtiğimiz sene geri dönmüştü. O geri dönüşle birlikte DBS’ler artık Superleggera yaftasını taşımaya başlamıştı. İşletmenin en eforlu seri yapım yol arabayı ülkemizde de satışa sunuldu.

Aston Martin DBS Superleggera’nın 5.2 litrelik V12 motoru bulunuyor. Bu motor da vasıtaya 715 at efor ve 900 Nm tork sağlıyor. ZF’nn geliştirdiği 8 ileri otomatik şanzımana sahip olan vasıta arkadan itişli. İşletmeden yapılan söylemelere göre, taşıtın daha iyi bir ağırlık dağılımına ve daha altta bir ağırlık merkezine sahip olması için motor olabildiğince arkaya ve alt yerleştirildi.

Taşıtın performansı da göz akdikeni. 0’dan 100 kilometre sürate sadece 3,4 saniyede çıkan taşıtın, 160 kilometre sürate çıkma süresi ise 6,4 saniye. DBS Superleggera’nın azami sürati ise saatte 340 kilometre.

Aston Martin işletmesinin ülkemizdeki distribütörü olan D&D Motorlu Vasıtalar İdare Heyeti Başkanı Nevzat Kaya, “Aston Martin’in Türkiye satış ve servis işlemlerini büyük bir galibiyet ile devam ettiriyoruz. Tüm Aston Martin modelleri Türk araba tutkunları tarafından coşku ile bekleniyor ve karşılanıyor. D&D Motorlu Vasıtalar olarak DBS Superleggera modelinin satış grafiğimizi geçen senelere göre daha da artıracağını öngörüyoruz. Showroom’larımıza daha yeni gelmesine karşın alaka çok büyük. DBS Superleggera’yı 675.000 Euro’dan başlayan maliyetlerle satışa sunuyoruz” söylemesini yaptı.

Kaynak : https://tr.motor1.com/news/304688/aston-martin-dbs-superleggera-turkiyede/