Bütün 14 Yıldır Beklenen Reyin Psychonauts 2’nin Çıkış Tarihi Ertelendi

Bütün 14 Yıldır Beklenen Reyin Psychonauts 2’nin Çıkış Tarihi Ertelendi

Psychonauts 2 oyununun imalcisi Double Fine, şu ana kadar oldukça dolu bir yaz geçiriyor. Özellikle E3 2019’da Xbox Games Studios tarafından satın alındığının söylenmesi çok alaka sürüklemişti. Aynı zamanda Psychonauts 2’nin geliştirme süreci de devam ediyor fakat bugün oyunun çıkışıyla alakalı üzücü bir bilgi verildi.

Double Fine’ın verdiği bilgilere göre oyunun çıkış tarihi 2020 senesine ertelendi. Oysa oyunun bu yılın sonlarına doğru çıkması bekleniyordu. Uzunca bir vakittir Psychonauts 2’yi bekleyen hayranların azıcık daha beklemesi gerekecek. İlk Psychonauts oyununun 14 sene evvel, başka bir deyişle 2005 senesinde, piyasaya sürüldüğünü göz önünde bulundurursak birkaç ay daha beklemek, muhtemelen serinin hayranlarını çok zorlamayacaktır.

Psychonauts 2 oynanış

Double Fine, gecikme haberini 2016 senesinde Psychonauts 2 için Fig üzerinden başlattığı yardım kampanyasının sayfasında paylaştı. Double Fine’ın 3,3 milyon dolar niyetiyle başlattığı kampanya 3,8 milyon dolara erişerek amacının üstüne çıkmıştı.

Bu arada Double Fine’ın Xbox Game Studios tarafından satın alınması neticeyi oyunun çıkış yapacağı platformlarda bir farklılık olmayacak. Reyin, çıkışını PlayStation 4, Xbox One, PC, Linux ve MacOS platformlarına yapacak. Double Fine, Fig üzerinden yaptığı söylemede bu noktaya özellikle dikkat çekti.

Psychonauts 2 için elimizde hâlâ net bir çıkış tarihi yok. Bununla beraber imalci firma da oyunun çıkış tarihinin gecikmesiyle alakalı henüz bir bahane göstermedi. Bu senenin sonlarına doğru mevzuyla alakalı daha ayrıntılı bir söyleme yapılması bekleniyor.