Borderlans 2’nin Satışları Mayıs Ayından Bu Yana 2 Milyon Daha Arkasıydı

Borderlans 2'nin Satışları Mayıs Ayından Bu Yana 2 Milyon Daha Arkasıydı

GTA 5 ve Borderlands 2’nin imalcisi olan Rockstar Games ve 2K Games işletmelerinin üst kuruluşu olan Take Two, yatırımcılarla yaptığı buluşmada bazı söylemelerde bulundu. Hasılatlarını da söyleyen firma, Borderlands 2’nin de hala yaşamda olduğunu belirtti.

Take two

Grand Theft Auto 5’in satışları, GTA Online’a gelen casino aktüellemesinden sonra ehemmiyetli bir yükselişe geçmişti. Bu aktüelleme yalnızca oyunun satışlarını değil, reyin içi satışları da harekete geçirdiği için Take Two buradan hoş bir hasılat elde etti ancak firmanın söylemesine göre hasılat kaynağı olan tek daha önceki reyin GTA 5 değil.

Borderlands 2

GTA 5’in çıkmasından bir sene evvel piyasaya sürülen Borderlans 2, hâlâ firmanın hasılat kaynağı olmaya devam ediyor. Borderlands 3 piyasaya sürülene kadar aradaki boşluğu doldurmak isteyen geliştirici Gearbox, Commander Lilith ek kutusunu fiyatsız olarak oyuna getirmişti.  Bu ek kutuyla gelen aktüelleme, daha önceki oyuncuları geri getirmekle geri kalmadı ve yeni oyuncuları da kendine çekti.

Aktüellemenin yayınlanmasıyla beraber Borderlands 2, mayıs ayından bu yana 2 milyon adet daha sattı. Bu, 2012’de piyasaya sürülmüş daha önceki bir reyin için gerçeğinde büyük bir atlayış. Borderlands 2’ye gelen bu ek kutuyu 4 milyondan fazla oyuncu indirdi.