Boom Beach Benzeri, Sevinçten Dört Köşe Yapan 15 Mobil Reyin

Boom Beach Benzeri, Sevinçten Dört Köşe Yapan 15 Mobil Reyin

Android ve iOS’ta, başka bir deyişle mobil reyin dünyasında büyük bir yere sahip olan geliştirici Supercell’in bir hayli cümbüşlü ve milyonlarca indirmeye sahip oyunu bulunuyor. Supercell’in geliştirdiği Boom Beach, Clash of Clans, Hay Day ve Brawl Stars gibi oyunlar şu anda mobil reyin dünyasının en popüler oyunları arasında yer alıyor.

Boom Beach topçu birliği, Clash of Clans köy kumpasları ve Clash Royale sandıkları mobil oyuncuların yaşamında büyük yer etmiş terimler. Brawl Stars’ın cümbüşlü 3v3 modları ve Avengers modu da mobil oyuncular tarafından büyük alkış toplamayı muvaffak oldu. Hay Day de ise efsane Facebook oyunu Farmville stili çiftçilik yaparak hoş süre geçirebiliyorsunuz.

Bir de bildiğiniz gibi Supercell’in piyasaya sürmeye hazırlandığı Rush Wars oyunu var, bu reyin henüz Türkiye’de indirmeye sunulmadı ancak geçtiğimiz günlerde bunu nasıl yapabileceğinize dair bir kılavuz hazırlamıştık. Rush Wars da Supercell’in hit yapmasını beklediği oyunlardan. Sözü daha fazla dolandırmadan listemize geçelim:

Boom Beach tutkunlarının güzeline gidecek reyin teklifleri:

Brawl Stars

İmalci: Supercell Boyut: 105 MB Oyunun Puanı: 4,5 yıldız

Brawl Stars, dostlarınız ile beraber ekip oluşturup birbirinden farklı reyin modlarında cümbüşlü dakikalar geçirebileceğiniz bir reyin. Clash of Clans ve Clash Royale’in üretimcisi Supercell’den gelen oyunun grafikleri de bahsettiğimiz oyunlara eş. Oyunda farklı özelliklere sahip bir hayli şahsiyetten istediğinizi seçip oynayabiliyorsunuz.

Brawl Stars indir:

Brawl StarsİNDİR

Brawl StarsİNDİR

Rush Wars

İmalci: Supercell Boyut: 94 MB Oyunun Puanı: 4,4 yıldız

Rush Wars, farklı özelliklere sahip kişilikler ve bu şahsiyetlere özel farklı teçhizatlarla bir ekip kurmanız gereken bir reyin. Bu ekiple beraber reyin içerisinde farklı coğrafyalara gidip maden bölgelerini keşfediyor, düşmanları alt ediyor, mükâfatlar kazanıp, madenleri ele geçiriyorsunuz. Reyin henüz Türkiye’de indirmeye sunulmadı ancak oyunu nasıl indirip oynayabileceğinize dair ayrıntılı bir kılavuz hazırladık.

Türkiye’de henüz yayınlanmayan Rush Wars nasıl indirilir sualinin yanıtı için buraya tıklayabilirsiniz.

Hay Day

İmalci: Supercell Boyut: 109 MB Oyunun Puanı: 4,6 yıldız

Hay Day, bir çiftçi olmasanız dahi tabiatla bir olmanızı ve toprak işleriyle en kolay biçimde uğraşmanıza ihtimal sağlıyor. Hay Day’de emeliniz daha önceki Facebook oyunu Farmville’deki gibi çiftliğinizi kurup, mahsul elde etmek. Daha sonrasında çiftliğinizi geliştirebildiğiniz kadar geliştirmek. Şayet zaman geçirmek ve bu zamanın cümbüşlü geçmesini istiyorsanız Hay Day size bu mevzuda dayanakçı olacaktır.

Hay Day indir:

Hay DayİNDİR Hay DayİNDİR

Clash of Clans

İmalci: Superell Boyut: 110 MB Oyunun Puanı: 4,6 yıldız

Clash of Clans, Supercell’in reyin geliştirmeye devam etmesini sağlayan ve deyimi caizse bugün var olmasını sağlayan mobil reyindir. Oyundaki emeliniz, köyünüzü organize edip, ordunuzu kurup düşmanlarınızı yerle bir etmek. Şayet bir toplulukla ordunuzu kuvvetlendirmek istiyorsanız oyunda bir Clan’a da katılabilirsiniz.

Clash of Clans indir:

Clash of ClansİNDİR Clash of ClansİNDİR

Clash Royale

İmalci: Supercell Boyut: 99 MB Oyunun Puanı: 4.3 yıldız

Clash Royale, gözde Clash kişiliklerinizi kapsayan asıl zamanlı çok oyunculu özelliğine sahip bir reyin. Clash of Clans birliklerinden kişilikler, sihirler ve savunma mekanikleri kapsayan düzinelerce kartı toplayıp geliştiriyorsunuz ve asıl zamanlı çok oyunculu reyin modunda rakiplerinizle kapışıyorsunuz. Emeliniz rakibinizin Kralını ve Prensesini düşürmek.

Clash Royale indir:

Clash RoyaleİNDİR Clash RoyaleİNDİR

Boom Beach

İmalci: Supercell     Boyut: 102 MB Oyunun Puanı: 4,5 yıldız

Boom Beach, beyninizi kullanıp birliklerinizi makûs Blackguard’a karşı savaştırıp galip gelmeye çalıştığınız cümbüşlü ve süre geçirmelik bir strateji oyunu. Oyunda mahkum edilmiş isme insanlarını kurtarmak için düşman üslerine saldırabilir ya da dostlarınızla birliklerinizi birleştirip değişik birleşmiş düşmanlarla savaşabilirsiniz.

Boom Beach indir:

Boom BeachİNDİR

Boom BeachİNDİR

Battle Glory 2

boom beach apk

İmalci: MG Studio LLC Boyut: 66 MB Oyunun Puanı: 4,5 yıldız

Battle Glory 2, 3 milyonun üzerinde indirmeye sahip olan Battle Glory oyunun devam oyunudur. Oyunda emeliniz birliğinizi kurup, bir klana katılıp diğer klanlara saldırmak. Geliştiricinin söylediğine göre oyuncular bazen bir günün 20 saatini, hatta 2-3 gün arka arkaya oyundan çıkmayarak karşı klanları yenmeye çalışıyorlar.

Battle Glory 2 indir:

Battle Glory 2İNDİR

Army of Heroes

İmalci: Plamee Tech CY Limited Boyut: 46 MB Oyunun Puanı: 4,6 yıldız

Army of Heroes için Clash of Clans’ın kişilikleri ve kâinatı azıcık daha asla yakın olan versiyonu diyebiliriz. Oyunda yeniden üssünüzü kurup, askeri vasıtalarla ve birliklerle kuvvetlendirip savaşlara katılıp düşmanlarınızı yok etmeye çalışıyorsunuz. Oyunun grafikleri de bir strateji oyunu için tatmin edici seviyede. Ayrıca oyunun Takviyeyi de bulunmakta.

Army of Heroes indir:

Army of HeroesİNDİR Army of HeroesİNDİR

Jungle Heat: War of Clans

İmalci: My.com B.V. Boyut: 86 MB Oyunun Puanı: 4,3 yıldız

Jungle Heat, General Kan Emici’nin işgali altındaki tropiklerde petrol ve altın dolu olan bir cihanda geçiyor. Oyundaki emeliniz mahallî zenginlikleri çıkartıp, onlardan yararlanıp, üssünüzü kuvvetlendirip, başka şahıslarla bir olup düşmanlarınızı yenmeye çalıştığınız bir strateji oyunudur. Oyundaki savaş mekanikleri de kafanızı fazla yormadan cümbüşlü bir oynanış sunuyor.

Jungle Heat indir:

Jungle Heat: War of ClansİNDİR

Jungle HeatİNDİR

Pocket Troops: Strateji RPG

İmalci: Azur Interactive Games Limited Boyut: 49 MB Oyunun Puanı: 4,3 yıldız

Pocket Troops, kişiliklerinizi geliştirip konuşlandırdığınız ve düşmanlarınızı yene yene ilerlediğiniz oldukça cümbüşlü bir platform-strateji oyunu. Oyunun özellikle müzikleri deyimi caizse ‘gaza getirici’ ve hepsi özel olarak reyin için hazırlanmış. Oyunda farklı özelliklere sahip farklı şahsiyetlerden bir takım kurup kısımları geçmeye çalışıyorsunuz.

Pocket Troops indir:

Pocket Troops: Strateji RPGİNDİR

Pocket Troops: Strategy RPGİNDİR

Brawl Troopers

İmalci: Azur Interactive Games Limited Boyut: 30 MB Oyunun Puanı: 4,4 yıldız

Brawl Troopers da yeniden Azur Interactive Games Limited adlı geliştirici tarafından geliştirilen Pocket Troops’a eş bir reyin. Oyundaki emeliniz yeniden birbirinden farklı özelliklere sahip kişilikleri toplayıp, bir kompozisyon oluşturup önünüze gelen düşmanları sırayla strateji yapıp yenerek kısımları geçmek.

Brawl Troopers indir:

Brawl TroopersİNDİR

Mighty Battles

İmalci: Hothead Games Boyut: 89 MB Oyunun Puanı: 4,3 yıldız

Mighty Battles, asıl zamanlı 1’e 1 çatışmalarda birliklerinizi konuşlandırıp onların ataklarını da sizin hakimiyet ettiğiniz bir strateji oyunu. Oyunda komutan olarak misyonunuz düşman üslerini yok etmek. Bunun içinde ünitelerinizi dalgalar halinde konuşlandırmanız ve bunu iyi tasarılamanız gerekiyor. Boş sürenizi değerlendirmek için gayet güzel bir reyin.

Mighty Battles indir:

Mighty BattlesİNDİR Mighty BattlesİNDİR

West Legends: 3v3 MOBA

İmalci: Taihe Games Boyut: 91 MB Oyunun Puanı: 4,1 yıldız

West Legends: 3v3 MOBA, 3 karakter ekipler halinde, farklı özelliklere sahip şahsiyetlerle beraber birbirinize karşı savaştığınız Brawl Stars MOBA oyunun Kaba Batı temalı hali diyebiliriz. West Legends’ta Brawl Stars’dan farklı olarak kişiliğinizin hangi özelliğini geliştirebileceğinizi seçebiliyorsunuz.

West Legends indir:

West Legends: 3V3 MOBAİNDİR West Legends: 3v3 Team BattleİNDİR

Rise of Kingdoms: Lost Crusade

İmalci: Lilith Games Boyut: 99 MB Oyunun Puanı: 4,4 yıldız

Rise of Kingdoms: Lost Crusade, en az Clash of Clans kadar popüler bir reyin keza manayı da çok eş. Rise of Kingdoms’un Clash of Clans’tan farkı oyunda asıl devletlerin/imparatorlukların yer alması. Oyunda Osmanlı İmparatorluğu’nu alıp, birliklerinizi kuvvetlendirip bağlaşık devletlerle düşmanlarınızı yenmeye çalışabiliyorsunuz.

Rise of Kingdoms indir:

Rise of Kingdoms: Lost CrusadeİNDİR Rise of KingdomsİNDİR

The Mighty Quest for Epic Loot

İmalci: Ubisoft Entertainment Boyut: 97 MB Oyunun Puanı: 4,3 yıldız

The Mighty Quest for Epic Loot, Ubisoft’un mobil için geliştirdiği en son reyin. Oyundaki emeliniz, kişiliğinizi geliştirerek önünüze çıkan kalelerdeki düşmanlarınızı yenerek değişik kısma geçmek. Oyunda ayrıca Assassin’s Creed serisinden tanıdığımız ve beğendiğimiz Ezio Auditore de bulunuyor.

The Mighty Quest indir:

The Mighty Quest for Epic LootİNDİR Mighty Quest For Epic LootİNDİR