Birbirinden Hoş 20 Natalie Portman Filmi

Birbirinden Hoş 20 Natalie Portman Filmi

Çocukluk yarıyılından beri sinema dünyasında isminden laf ettiren oyuncu Natalie Portman, gerek oyunculuğu gerek hoşluğu ile seyircileri her biçimde ekrana kilitlemeyi muvaffak oluyor. Kendisi filmlerde hem oyunculuk hem rejisörlük hem de imalcilik yapıyor. Kendisi ayrıca Black Swan filmi ile Oscar mükâfatına laik görüldü.

Bu harika oyuncunun 100’e yakın filmi bulunuyor. Kendisini en iyi Black Swan, Leon, Star Wars, Thor acelesi ve V for Vendetta filmlerinden tanıyoruz. E bu kadar filmi bulunan bir oyuncunun en iyi filmlerini bulmak azıcık uzun ve sıkıcı bir süreç olabilir. Biz de sizler için Oscar mükâfatlı Natalie Portman’ın bugüne kadar sürüklediği filmlerden en iyi 20 tanesini IMDb puanlarına göre sıraladık. Listemize Natalie Portman’ın yalnızca başrol olduğu filmleri ekledik.

Çocukluğundan bu yana beyaz perdede olan Natalie Portman filmleri:

No Strings Attached Bağlanmak Yok:

Natalie Portman

Sene: 2011 Cins: Komedi, Romantik IMDb: 6,2 Rotten Tomatoes: %49 Oyuncular: Ashton Kutcher, Kevin Kline

No Strings Attached fragmanı:

No Strings Attached, ilişkilerini statik bir biçimde yakalamaya çalışan ve yakın dost olan bir bayan ve erkeğin hakikatinde daha fazla şey istediklerini fark etmeleriyle büyüyen vakaları anlatıyor. Filmde Ashton Kutcher ve Kevin Kline gibi öbür şanlı oyuncuları da görüyoruz.

The Other Woman Öbür Bayan:

natalie portman filmleri

Sene: 2009 Cins: Dram IMDb: 6,4 Rotten Tomatoes: %38 Oyuncular: Scott Cohen, Lisa Kudrow

The Other Woman fragmanı:

Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Emilia Natalie Portman, ünü büyük olan New York’lu avukat Jack aynı zamanda Emilia’nın işvereni olan ile evlenir. Ancak Emilia’nın yaşamı, yeni doğan kızının yaşamını kaybetmesiyle beraber tamamen tersine döner.

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace Yıldız Savaşları: Saklı Risk:

natalie portman star wars

Sene: 1999 Cins: Aksiyon, Serüven, Kurgu IMDb: 6,5 Rotten Tomatoes: %53 Oyuncular: Ewan McGregor, Liam Neeson

Star Wars: Episode I fragmanı:

İki Jedi, kendilerine bağlaşık bulmak ve belki de Efor’e denge getirebilecek olan genç bir çocukla karşılaşmak ismine düşman abluka etmesinden kurtulurlar. Ancak uzun zamandır uykuda olan Sith, daha önceki şaşaasına kavuşmak için yine yüzeye çıkar.

My Blueberry Nights:

natalie portman eğitim

Sene: 2007 Cins: Dram, Romantik IMDb: 6,6 Rotten Tomatoes: %46 Oyuncular: Norah Jones, Jude Law

My Blueberry Nights fragmanı:

Uzun bir ilişkiden sert ve makûs bir ayrılıkla çıkmış olan yalnız bir bayan Natalie Portman, Amerika Birleşik Devletleri süresince benliğini bulmaya çıktığı manevi bir yolculukta aşk hakkındaki meselelerini çözmeye çalışır ve bir dizi gizeme dışı şahsiyetlerle karşılaşır.

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones Yıldız Savaşları: Kopyaların Saldırısı

natalie portman star wars

Sene: 2002 Cins: Aksiyon, Serüven, Kurgu IMDb: 6,6 Rotten Tomatoes: %66 Oyuncular: Hayden Christensen, Ewan McGregor

Star Wars: Episode II fragmanı:

İlk tanışmalarının üzerinden 10 sene geçmesinin ardından Anakin Skywalker, Padme Amidala ile yasak aşk yaşar. Bu sırada Obi-Wan Kenobi ise senatöre tertip edilen bir suikast girişimini inceler ve Jedi için üretilmiş saklı bir kopya ordusunu keşfeder.

Jackie:

natalie portman filmleri

Sene: 2016 Cins: Yaşam Öykü, Dram, Tarih IMDb: 6,7 Rotten Tomatoes: %87 Oyuncular: Peter Sarsgaard, Greta Gerwig

Jackie fragmanı:

Jackie, Amerika Birleşik Devletleri başkanlarından John Fitzergerald Kennedy’nin suikastinin hakikatleşmesinin ardından eşi First Lady Jacqueline Kennedy’nin yas ve travmayla olan savaşını anlatıyor. Bu film Natalie Portman’ın çekim sürecinde en çok zorlandığı filmlerden biri olarak kayıtlara geçti.

The Other Boleyn Girl Boleyn Kızı:

natalie portman scarlett johansson

Sene: 2008 Cins: Yaşam Öykü, Dram, Tarih IMDb: 6,7 Rotten Tomatoes: %43 Oyuncular: Scarlett Johansson, Eric Bana

The Other Boleyn Girl fragmanı:

En çok satanlar listesinde bir zamanlar 1 numaraya yerleşmiş olan aynı adlı romandan esinlenilen The Other Boleyn Girl, iki kız kardeşin Kral 8. Henry’nin alakasını sürüklemeye çalışmasının öyküsünü anlatıyor. Filmde genç Scarlett Johansson’u izlemek de neşe verici.

Where the Heart Is:

natalie portman genç

Sene: 2000 Cins: Komedi, Dram, Romantik IMDb: 6,8 Rotten Tomatoes: %35 Oyuncular: James Frain, Ashley Judd

Where the Heart Is fragmanı:

Where The Heart Is, hamile olan 17 yaşındaki bir kızın Oklahoma, Squoyah’taki Wal-Mart’ta terk edildikten sonra yaşamını yine inşa etmeye çalışmasını anlatıyor. Natalie Portman’ın bir mülakatında söylediğine göre bu film, sürüklediği için pişman olduğu filmlerden biri.

Goya’s Ghosts Goya’nın Hayaletleri:

natalie portman film

Sene: 2006 Cins: Yaşam Öykü, Dram, Tarih IMDb: 6,9 Rotten Tomatoes: %30 Oyuncular: Javier Bardem, Stellan Skarsgård

Goya’s Ghosts fragmanı:

Ressam Francisco Goya, bir rahip tarafından heretik olarak lanse edilen ‘esin perisi’ni kapsayan bir skandalla karşı karşıya kalıyor.

Thor: The Dark World Thor: Karanlık Dünya:

thor natalie portman

Sene: 2013 Cins: Aksiyon, Serüven, Kurgu IMDb: 6,9 Rotten Tomatoes: %67 Oyuncular: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston

Thor: The Dark World fragmanı:

Natalie Portman, Thor’un devam filmi Karanlık Dünya’da Chris Hemsworth’un canlandırdığı Thor’un kız dostu Jane Foster’ı canlandırıyor. Kara Elfler cihanı karanlığa atmaya çalıştığında, Thor onu hekim Jane Foster ile yine birleştirecek riskli ve şahsi bir yolculuğa çıkmak zorunda kalıyor.

Annihilation Yok Oluş:

natalie portman netflix

Sene: 2018 Cins: Serüven, Dram, Fobi IMDb: 6,9 Rotten Tomatoes: %88 Oyuncular: Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson

Annihilation fragmanı:

Annihilation, tabiat yasalarının geçerli olmadığı sırlı ve riskli bir bölgeye araştırma yapmaya giden bir biyoloğu anlatıyor. Film, bir hayli kullanıcı tarafından oldukça kafa karıştırıcı ve korkutucu bulundu. 

Hesher:

natalie portman genç

Sene: 2010 Cins: Komedi, Suç, Dram IMDb: 7,0 Rotten Tomatoes: %53 Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Devin Brochu

Hesher fragmanı:

Ufak bir çocuk, annesini kaybetmesinin ardından babası ve dış dünyayla olan bağını kaybetmeye başlıyor. Daha sonra kendi yaşamını daha da kaotik bir hale getiren Hesher ile tanışır. Sonrasında işler tamamen sarpasarar.

Thor:

thor natalie portman

Sene: 2011 Cins: Aksiyon, Serüven, Kurgu IMDb: 7,0 Rotten Tomatoes: %78 Oyuncular: Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Tom Hiddleston

Thor fragmanı:

Odin’in oğlu böbürlü şimşek yaradanı Thor, eforlarını babasının emirleri dışında kullandığı için büyülü çekici Mjolnir’i kullanma gururundan Odin tarafından men edilir ve Gökkuşağı geçidinden Dünya seyyaresine sürülür. Burada ilk aşkı Jane Foster Natalie Portman ile tanışır ve Mjolnir’e yine layık olmak için elinden geleni yapar.

Brothers Kardeşler:

natalie portman jake gyllenhaal

Sene: 2009 Cins: Aksiyon, Dram, Gerilim IMDb: 7,1 Rotten Tomatoes: %63 Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Tobey Maguire

Brothers fragmanı:

Brothers, Afganistan’da askere giden ağabeyinin vefatını bilmelerinin ardından onun karısının ve çocuklarının başında olmaya çalışan genç bir adamı anlatıyor. Ancak can veren ağabeyinin eşiyle aşırısıyla yakınlaşan genç, ağabeyinin hakikatinde ölü olmadığını bildiği anda işler değişiyor. Lori Grimes?

Closer Daha Yanaş:

natalie portman closer

Sene: 2004 Cins: Dram, Romantik IMDb: 7,2 Rotten Tomatoes: %68 Oyuncular: Jude Law, Clive Owen

Closer fragmanı:

İki çiftin ilişkileri, bir çiftteki adamın öbür çiftteki bayanla karşılaşmasının ardından darmadağınık ve kandırma ile dolu bir hâl haline kazanç. Kavak Esintileri?

Garden State Konuta Dönüş:

natalie portman eski filmleri

Sene: 2004 Cins: Komedi, Dram, Romantik IMDb: 7,4 Rotten Tomatoes: %86 Oyuncular: Zach Braff, Peter Sarsgaard

Garden State fragmanı:

Genellikle suskun takılan ve meseleleri olan genç bir adam, ailesinden uzakta geçirdiği 10 senenin ardından annesinin cenazesi için konuta döner ve geçmişiyle yine yüzleşmek zorunda kalır. Yüzleşmek zorunda kaldığı şeylerin arasında aşk da vardır.

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith Yıldız Savaşları: Sith’in İntikamı:

natalie portman star wars

Sene: 2005 Cins: Aksiyon, Serüven, Kurgu IMDb: 7,5 Rotten Tomatoes: %80 Oyuncular: Hayden Christensen, Ewan McGregor

Star Wars: Episode III fragmanı:

Kopyaların Saldırısına 3 sene kala Jedi, Kont Dooku’dan Palpatine’i kurtardı. Obi-Wan Kenobi yeni bir tehdit oluştururken, Anakin Jedi Konseyi ile Palpatine arasında ikili bir casus olarak hareket etmeye başlar.

Black Swan Siyah Kuğu:

natalie portman oscar

Sene: 2010 Cins: Dram, Gerilim IMDb: 8,0 Rotten Tomatoes: %85 Oyuncular: Mila Kunis, Vincent Cassel

Black Swan fragmanı:

Kararlı bir balerin, Çaykovski’nin şaheseri olan ‘Kuğu Gölü’nde ana rolü kapmasının ardından şuurunu kaybetmeye başlar. Us sıhhatini gözetmeye çalışan balerinin gördükleri onun iyice çökmesine neden olur. Film her ne kadar gerilim kategorisinde olsa da bir hayli fobi unsuru da barındırıyor.

V for Vendetta:

natalie portman v for vendetta

Sene: 2005 Cins: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu IMDb: 8,2 https://www.imdb.com/title/tt0434409/?ref_=filmo_li_tt Rotten Tomatoes: %72 https://rottentomatoes.com/m/v_for_vendetta Oyuncular: Hugo Weaving, Rupert Graves

V for Vendetta fragmanı:

Mümkün bir gelecekte yaşanan İngiliz çileyi sırasında, sadece “V” takma ismiyle öğrenilen ve gölgelerde yaşayan hürlük savaşçıları, genç bir kadının dayanağı ile bu çileyi tamamlamaya çalışırlar. Film Alan Moore’un aynı adlı kitabından esinlenmiştir.

Leon: The Professional Sevginin Eforu:

natalie portman leon

Sene: 1994 Cins: Aksiyon, Suç, Dram IMDb: 8,5 Rotten Tomatoes: %72 Oyuncular: Jean Reno, Gary Oldman

Leon fragmanı:

Genç Natalie Portman’ın canlandırdığı 12 yaşındaki ufak kız Mathilda, ailesinin bir kabahat teşkilatı tarafından katledilmesinin ardından yan komşuları olan kiralık katil Leon’a sığınır. Mathilda, Leon ile uygunsuz olan romantik bir bağ kurar ve bu zamana kadar hiçbir şeyi önem vermemiş olan Leon, ilk kere bu ufak kızı önem vermeye başlar.